6 min read
0
0
660

W dniu 5 listopada, czyli tradycyjnie w ostatnią sobotę przed Narodowym Świętem Niepodległości odbył sie w Nowej Sarzynie VII Bieg Niepodległości “Nowosarzyńska Jedenastka”. Przepis na tę imprezę jest prosty – zgodna współpraca dwóch stowarzyszeń – Naszej Małej Ojczyzny i Nowosarzyńskiej Grupy Biegowej, wsparcie organizacyjne i finansowe Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, pomoc szeregu instytucji i organizacji oraz sporej grupy sponsorów, i w efekcie mamy zawody, w których wzięło udział blisko dwustu sportowców.

Jako pierwsi na trasę 650 m wyruszyli najmłodsi. Linię mety pierwsza osiągnęła Weronika Reichert z Rudnika nad Sanem, ustanawiając czasem 2 min 17,73 s nowy rekord trasy. Wśród chłopców najszybszy na tym dystansie był Bartek Klocek ze Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej. Bieg młodzieżowy na 2,3 km wygrali Eryk Turek (Zespół Szkół w Nowej Sarzynie) i Julia Półćwiartek (Szkoła Podstawowa w Jelnej).

Tuż przed godziną 12 sportowców rywalizujących na głównych dystansach (11 km bieg i 10 km nordic walking) przywitał burmistrz Andrzej Rychel, a po wysłuchaniu hymnu narodowego rozległ się strzał startera, a biegacze i nordic walkerzy udali się na swoje trasy.

Bieg główny wygrał Piotr Stasiowski (Nowosarzyńska Grupa Biegowa), jego czas 38:57.99 to nowy rekord trasy. Rekord padł też w biegu pań, w którym najszybsza była Patrycja Surowiec (CWKS Resovia Rzeszów, czas 42:43.90). Nordic walkerom pokonanie trasy zajęło nieco ponad godzinę, zwyciężyli Marek Sokołowski (PTG Sokół Rymanów, 01:03:31.88) i Irena Rykała (SPRING Horyniec-Zdrój, 01:07:18.51). W klasyfikacji drużynowej biegu (4 osoby, w tym min. jedna kobieta) zwyciężył Stalowowolski Klub Biegacza w składzie Małgorzata Siembida, Paweł Krupa, Roman Oczkowski i Stanisław Lebioda.

Organizatorzy ufundowali też nagrody dla najszybszych sportowców z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. W biegu zdobyli je Stanisław Łuczak i Karolina Mroczek, a w nordic walking Kamil Sarzyński.

Jacek Wojdałowicz

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie „Nasza Mała Ojczyzna” w Nowej Sarzynie
Stowarzyszenie „Nowosarzyńska Grupa Biegowa”