Home Aktualności Altruiści nie są gatunkiem zagrożonym

Altruiści nie są gatunkiem zagrożonym

3 min read
0
0
1,635
plakat

W czwartek 25 kwietnia br. o godz. 18.00 w Auli Głównej Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przedstawią sztukę pt. ,,Kandydatki na żonę”. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na leczenie Kamila Kusego.

Jest to 29 letni chłopak, którego plany na życie oraz marzenia 12 maja ubiegłego roku uległy zniszczeniu. Tego dnia Kamil uległ wypadkowi, na którego skutek nastąpiło zwichnięcie kręgu szyjnego z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Spowodowało to paraliż kończyn górnych i dolnych. Po wypadku chłopak przebywał w szpitalu w Mielcu, gdzie poddawany był intensywnej rehabilitacji. Obecnie porusza się samodzielnie na wózku inwalidzkim, jednak wciąż wymaga znacznej pomocy.

Przez cały czas jest rehabilitowany w Tajęcinie. Wszystko to dzieje się dzięki pomocy ludzi, którzy wykazują się dobrocią serca i zrozumieniem dla chłopaka. Rehabilitacja przynosi znaczną poprawę, ponieważ Kamil zaczyna stawiać pierwsze kroki przy pomocy kul.

Pomimo sytuacji, w której się znalazł, nie traci wiary i pogody ducha. Jest osobą pozytywną oraz wytrwale dążącą do celu. Wszystko to dzieje się dzięki dużej pomocy ludzi.
Iskierka nadziei na całkowity powrót do zdrowia sprawia, że Kamil ma siłę, aby nadal walczyć. Potrzebuje jednak dalszej pomocy finansowej oraz wsparcia w tych trudnych dla niego momentach.

Inicjatorką pomysłu na spektakl charytatywny była Pani Natalia Słomiany, która roznieciła iskierkę bezinteresownej pomocy w sercach uczniów oraz ludzi dobrej woli. Od razu znaleźli się serdeczni i empatyczni ludzie, którzy bez wahania poświecili swój czas, żeby przedsięwzięcie doszło do skutku. Młodzież licealna w Nowej Sarzynie, która zaangażowana jest w prace nad spektaklem twierdzi, że chęć pomagania daje im możliwość spełnienia i radości.

Dlatego Dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie Pan Andrzej Kusiak wspólnie z Organizatorami zaprasza wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Kamila w walce o odzyskanie sprawności.

Sarzyński Serwis Informacyjny objął swoim patronatem wydarzenie charytatywne.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…