Home Anna Gromada

Anna Gromada

Ania ma 5 lat. Jest 19 dzieckiem na świecie, jedynym w Polsce, z mutacją genetyczną CAMTA1. Poszukiwanie przyczyny jej zaburzeń trwało 4 lata. Zespół Camta1 powoduje u niej m.in. ataksję móżdżkową, padaczkę, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej, zaburzenia SI, problemy z połykaniem, dławienie się, refluks żołądka, nadmierne ślinienie, deficyty pamięci i uwagi, zaburzenia zachowania, cechy autystyczne.

Mutacja w genie Camta1 jest u niej wariantem patogennym, co oznacza, że musi mieć częste badania kontrolne u wielu specjalistów. Ponadto choruje na celiakię i do końca życia musi pozostać na diecie bezglutenowej. Po zajęciach przedszkolnych codziennie ma jakiś rodzaj rehabilitacji: ćwiczenia pnf i inne, fizykoterapię, hipoterapię, terapię SI, basen, zajęcia z logopedą, psychologiem lub pedagogiem.

Mimo że codzienność przysparza jej wielu trudności, jest bardzo radosną dziewczynką. Lubi się huśtać, bawić się z siostrą i kuzynkami, słuchać muzyki. Aby mogła cieszyć się życiem, bawić się, biegać potrzebuje codziennej rehabilitacji.

Możesz jej pomóc przekazując swój 1% lub wpłacając darowiznę na subkonto Fundacji Serca dla Maluszka na jej leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki Twojej pomocy jej trudności staną się łatwiejsze do pokonania! Przekaż 1% podatku.

W rozliczeniu PIT wpisz numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka”: 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „2600 Anna Gromada”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.