Home Aktualności Mieszkańcy nie chcą chodnika.

Mieszkańcy nie chcą chodnika.

3 min read
1
0
26,547
ul Romualda Traugutta

To pierwszy przypadek w naszej gminie, gdzie mieszkańcy sprzeciwiają się budowie chodnika.

Mieszkańcy kilku gospodarstw sprzeciwiają się budowie chodnika, który ma powstać przy ulicy Romualda Traugutta. W piśmie swym wyrażają oburzenie, że plany budowy chodnika nie były konsultowane z mieszkańcami i pojawiają się obawy o koszty, na które będą narażeni, a które wynikałyby z przeróbki wjazdów i podjazdów posesji.

11 grudnia 2019 roku odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla nr 2, w którym uczestniczyło 30 osób. Na zaproszenie przewodniczącego osiedla pana Stanisława Misiaka, w zebraniu tym uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna pan Andrzej Rychel.

Na zebraniu między innymi omawiane były inwestycje zrealizowanie w roku 2019, jak i planowane na rok 2020. W zadaniach przedstawionych do realizacji było omawiane wykonanie chodnika przy ul. Traugutta oraz ul. Konopnickiej – koszt około 70 000 + 9000 zł. Nikt nie wnosił sprzeciwu do tej inwestycji. O pieniądze na ten cel zabiegał przewodniczący osiedla, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, pan Stanisław Misiak. Środki na ten cel zostały uwzględnione w Budżecie Miasta i Gminy na rok 2020.

Ulica Traugutta łączy się z z ruchliwą drogą powiatową. Jest często uczęszczana przez mieszkańców. Jest niebezpieczna, ponieważ brak tam chodnika. Z tego względu ustawiono tam znak informacyjny D-40 „Strefa zamieszkania”. Strefa zamieszkania to strefa w ruchu drogowym, w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku).

Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 20 km/h, które nie zawsze jest przestrzegane. Chodnik z pewnością wpłynąłby na bezpieczeństwo pieszych lepiej niż znak drogowy. Byłby również sporym ułatwieniem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Nie ma żadnych gwarancji, że środki na budowę tego chodnika byłyby przeznaczone na jakąkolwiek inną inwestycję na Osiedlu nr 2.

[Pit®]

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Jeden komentarz

  1. Jakub B

    30 stycznia 2020 w 17:08

    Skoro my, mieszkańcy wyraziliśmy sprzeciw, znaczy, że widzimy, że ten chodnik nie będzie służył mieszkańcom, a jako alejka spacerowa dla okolicznych mieszkańców bloków.

    Odpowiadać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży

Szkoła Programowania Dla Dzieci i Młodzieży w Leżajsku prowadzi zapisy na rok 2022/2023. Z…