Home Aktualności Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie

Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie

1 min read
0
0
3,381
Liceum

Klasa chemiczna w I LO w Nowej Sarzynie 30 stycznia spotkała się z przedstawicielami Ciech Sarzyna. Pani Bogumiła Szwedo i pan Sławomir Babiarz w ramach projektu „Łączy nas chemia” odwiedzili uczniów klasy chemicznej i wręczyli upominki przygotowane przez naszego partnera.

Podczas spotkania przedstawiono program wsparcia edukacyjnego ze strony ekspertów Ciech Sarzyna na najbliższe miesiące, w których uwzględniono między innymi wykłady eksperckie dotyczące chemii i przemysłu chemicznego Ciech Sarzyna oraz przedstawiono plan wizyty studyjnej na terenie instalacji produkcyjnych oraz w laboratoriach Zakładów Chemicznych. Dodatkowo nasi uczniowie 14 lutego w ramach projektu odwiedzą również wydział chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

Zostanie również zorganizowany konkurs dla szkół podstawowych „Chemiczny Pasjans”, „Podkarpacki Konkurs Chemiczny” oraz wykłady na terenie szkoły z wykorzystaniem aparatury chemicznej i nowoczesnych technologii informatycznych. Na wiosnę zaplanowaliśmy wspólnie wyjazd klasy chemicznej do laboratorium centralnego Grupy Ciech w Warszawie.

Wszystkie te działania wpisują się w plany naszej szkoły i przypominają o tradycjach chemicznych Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…