Home Aktualności Po cichutku, po cichutku …

Po cichutku, po cichutku …

3 min read
2
0
6,532

… Rada Miejska w Nowej Sarzynie uchyliła uchwałę z października 2019 r. w sprawie przyjęcia Deklaracji pn. “Miasto i Gmina Nowa Sarzyna przyjazna życiu, wolna od ideologii LGBT” (o której pisaliśmy tu: https://sarzyna.info/nowa-sarzyna-wolna-od-ideologii-lgbt/.)

Uchylenie zostało zapisane w uchwale z dnia 22 lutego br. w sprawie realizacji lokalnej polityki społecznej w zakresie wzmocnienia roli i funkcji rodziny oraz działań antydyskryminacyjnych. Ponieważ na sesji żadnej dyskusji na temat tej uchwały nie było, w celu poznania motywów jej podjęcia sięgnąć trzeba do uzasadnienia, w którym czytamy:  “(…) Inicjatorzy uchwały [mowa oczywiście o uchwale z 2019 r. – przyp. JW] mieli na względzie ochronę tradycyjnego modelu rodziny i troskę o przyszłość młodego pokolenia, a nie tak jak zostało to przedstawione w opinii publicznej, nawoływanie do nietolerancji jakichkolwiek grup. Środowiska LGBT niejednokrotnie zgłaszały sprzeciw wobec istniejącej uchwały sygnalizując, że uchwała ma charakter dyskryminacyjny oraz, że narusza godność człowieka, prawo do życia prywatnego i wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, tym samym oznaczając Nową Sarzynę na mapie Atlas Nienawiści, jako gminę nietolerancyjną (…)”.

Na ile to uzasadnienie jest pełne? Można co najwyżej dodać, że w niektórych warunkach konkursów grantowych jest zapis, że organizacje pozarządowe nie mogą zawierać partnerstw z instytucjami samorządowymi z gmin, które przyjęły tego typu uchwały. Mniejszy wpływ miała zapewne petycja w sprawie uchylenia uchwały, którą każdy może znaleźć w gminnym BIPie. Tak czy inaczej Rada Miejska w głosowaniu nad uchwałą, która w par. 2 uchyla deklarację, była tak samo jednomyślna, jak w głosowaniu za jej przyjęciem – głos “za” oddało wszystkich 21 radnych.

JW

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

2 komentarze

 1. Danuta

  2 marca 2021 w 16:00

  brawo! jestem dumna z mojej rodzinnej miejscowości

  pozdrawiam!

  Odpowiadać

 2. akismet

  3 marca 2021 w 00:22

  wstyd się tak podkladać zachodnim propagandzistom. nietolerancję to my dopiero bedziemy za kilka lat oglądać, kiedy, tak jak to sie juz stalo na zachodzie, kawiorowa lewica wprowadzi cenzurę i będzie na poważnie prześladować wszystkich, którzy nie zegną karku przed ich coraz to bardziej absurdalnymi wymysłami. zachodnie media oddziałują bardzo mocno, mocniej niż nam się tutaj wydaje, na nasze dzieci, i za parę lat może się okazać, że nasze dziecko np. na nas doniesie, bo na coś mu nie chcemy pozwolić, dlatego trzeba z tymi wpływami walczyć.
  swoją drogą, to bardzo dziwne, że rada miejska ugina się przed byle krzykaczem z marginalnej wciąż partii Razem. a może radni nie za bardzo wiedzą, nad czym głosują?

  Odpowiadać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży

Szkoła Programowania Dla Dzieci i Młodzieży w Leżajsku prowadzi zapisy na rok 2022/2023. Z…