Home Aktualności Po cichutku, po cichutku …

Po cichutku, po cichutku …

3 min read
2
0
2,373

… Rada Miejska w Nowej Sarzynie uchyliła uchwałę z października 2019 r. w sprawie przyjęcia Deklaracji pn. “Miasto i Gmina Nowa Sarzyna przyjazna życiu, wolna od ideologii LGBT” (o której pisaliśmy tu: https://sarzyna.info/nowa-sarzyna-wolna-od-ideologii-lgbt/.)

Uchylenie zostało zapisane w uchwale z dnia 22 lutego br. w sprawie realizacji lokalnej polityki społecznej w zakresie wzmocnienia roli i funkcji rodziny oraz działań antydyskryminacyjnych. Ponieważ na sesji żadnej dyskusji na temat tej uchwały nie było, w celu poznania motywów jej podjęcia sięgnąć trzeba do uzasadnienia, w którym czytamy:  “(…) Inicjatorzy uchwały [mowa oczywiście o uchwale z 2019 r. – przyp. JW] mieli na względzie ochronę tradycyjnego modelu rodziny i troskę o przyszłość młodego pokolenia, a nie tak jak zostało to przedstawione w opinii publicznej, nawoływanie do nietolerancji jakichkolwiek grup. Środowiska LGBT niejednokrotnie zgłaszały sprzeciw wobec istniejącej uchwały sygnalizując, że uchwała ma charakter dyskryminacyjny oraz, że narusza godność człowieka, prawo do życia prywatnego i wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, tym samym oznaczając Nową Sarzynę na mapie Atlas Nienawiści, jako gminę nietolerancyjną (…)”.

Na ile to uzasadnienie jest pełne? Można co najwyżej dodać, że w niektórych warunkach konkursów grantowych jest zapis, że organizacje pozarządowe nie mogą zawierać partnerstw z instytucjami samorządowymi z gmin, które przyjęły tego typu uchwały. Mniejszy wpływ miała zapewne petycja w sprawie uchylenia uchwały, którą każdy może znaleźć w gminnym BIPie. Tak czy inaczej Rada Miejska w głosowaniu nad uchwałą, która w par. 2 uchyla deklarację, była tak samo jednomyślna, jak w głosowaniu za jej przyjęciem – głos “za” oddało wszystkich 21 radnych.

JW

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

2 komentarze

 1. Danuta

  2 marca 2021 w 16:00

  brawo! jestem dumna z mojej rodzinnej miejscowości

  pozdrawiam!

  Odpowiadać

 2. akismet

  3 marca 2021 w 00:22

  wstyd się tak podkladać zachodnim propagandzistom. nietolerancję to my dopiero bedziemy za kilka lat oglądać, kiedy, tak jak to sie juz stalo na zachodzie, kawiorowa lewica wprowadzi cenzurę i będzie na poważnie prześladować wszystkich, którzy nie zegną karku przed ich coraz to bardziej absurdalnymi wymysłami. zachodnie media oddziałują bardzo mocno, mocniej niż nam się tutaj wydaje, na nasze dzieci, i za parę lat może się okazać, że nasze dziecko np. na nas doniesie, bo na coś mu nie chcemy pozwolić, dlatego trzeba z tymi wpływami walczyć.
  swoją drogą, to bardzo dziwne, że rada miejska ugina się przed byle krzykaczem z marginalnej wciąż partii Razem. a może radni nie za bardzo wiedzą, nad czym głosują?

  Odpowiadać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Zakończenie realizacji projektu “Nowoczesne formy czytelnictwa wsparciem ekonomii społecznej”

28 lutego br. zakończyła się realizacja projektu Stowarzyszenia "Nasza Mała Ojczyzna" pod …