Home Aktualności Ekologia jest ważna w życiu codziennym każdego z nas

Ekologia jest ważna w życiu codziennym każdego z nas

3 min read
0
0
2,102
ekologia

W dniu 05.05.2021 r. został zakończony pierwszy etap projektu: Ekologia integralna Laudato Si wspólnot Caritas i społeczności lokalnych – „Franciszkańskie obcowanie z przyrodą” czyli zawieszanie 40 dwustanowiskowych budek lęgowych dla jerzyków w jednej z nich została zamontowana kamerka, dzięki której mieszkańcy będą mogli podglądać cykl lęgowy tego tajemniczego ptaka https://youtu.be/CPcQod1KaUg .

Mamy nadzieję, że już w tym roku będziemy mieli możliwość podglądać go. W ramach inicjatywy zakupiono również 62 budki do samodzielnego montażu dla innych ptaków, część ich złożono i rozwieszono w Jelnej oraz Nowej Sarzynie. Urząd Miasta i Gminy sfinansował zakup pięciokomorowych skrzyń lęgowych dla jerzyków. Projekt Caritas Laudato Si’ jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka dostrzegającego potrzebę budzenia w nas ekologicznej wrażliwości. Troska o środowisko i nasz wspólny dom jest dziś konieczna. Celem projektu jest sprawić, by ekologia stała się ważna w życiu codziennym każdego z nas . Zespół projektowy na realizację inicjatywy otrzymał dofinansowanie w kwocie 12 500 zł. Skrzynie i budki lęgowe dla jerzyków zostały zamontowane na budynku I LO w Nowej Sarzynie przez pracowników szkoły.

Pozostałe budki lęgowe na elewacjach : Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, Szkole Podstawowej w Sarzynie, Woli Zarczyckiej oraz budynku OSP w Woli Zarczyckiej zawiesili Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Sarzyny. Wielką wartością przy realizacji tych zadań było zaangażowanie Burmistrza Andrzeja Rychla, pracowników urzędu gminy, Pana Grzegorza Białego, dyrektorów, pracowników szkół oraz społeczności lokalnej, za co wszystkim bardzo dziękujemy.

Budki dla innych ptaków wieszali uczniowie I LO w Nowej Sarzynie i harcerze z 8 DH „Kameleon” pod opieką Pani Kingi Kwiecińskiej, Pana Grzegorza Białego i dyrektora biblioteki Huberta Kołtuna. Projekt realizowany jest przez zespół projektowy bibliotekarzy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Sarzynie wraz z filiami przy współpracy z parafą w Jelnej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…