Home Aktualności COVID-19: jak się szczepimy w Nowej Sarzynie i na Podkarpaciu

COVID-19: jak się szczepimy w Nowej Sarzynie i na Podkarpaciu

2 min read
0
0
1,796
szczepienia

Tak jak w całej Polsce, w województwie podkarpackim najchętniej szczepią się mieszkańcy dużych miast. Według danych z początku lipca zaszczepiło się 39,7% mieszkańców Tarnobrzega, 39,6% Łańcuta oraz 39,3% Rzeszowa.

Wyszczepialnością w pobliżu średniej krajowej, która wynosi nieco ponad 1/3 populacji, mogą pochwalić się również Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Mielec, Krosno, Dębica oraz zamykający pierwszą dziesiątkę Sanok. Początek drugiej dziesiątki to pierwsza w zestawieniu gmina wiejska – podrzeszowskie Krasne (wyszczepienie 33,1%), Jasło (32,5%) i Leżajsk (32,3%). Następnie bieszczadzkie Lutowiska, pierwsza gmina miejsko-wiejska, Boguchwała oraz kolejne gminy wiejskie – Jawornik Polski, Świlcza i Trzebownisko. Ostatnią gminą z wyszczepialnością powyżej 30% jest Stalowa Wola.

Oprócz miasta Leżajska, poziomu szczepień w żadnej z gmin powiatu leżajskiego nie można porównać nawet do średniej krajowej. Kuryłówka to 22%, Grodzisko Dolne 21,6%, Nowa Sarzyna 20,4%, a gmina wiejska Leżajsk 20,1%.

Małe to pocieszenie, że sąsiadujemy ze szczepionkowym „jądrem ciemności”, w postaci gmin Bojanów (14,4%), Dzikowiec (14,7%), Jeżowe (15,2%), Cmolas (16%) czy Kamień (16,2%). Na całym Podkarpaciu konkurować może z nimi tylko gmina Osiek Jasielski (15,3%).

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…