Home Aktualności Dwa spotkania nowosarzyńskich kinomanów

Dwa spotkania nowosarzyńskich kinomanów

1 min read
0
0
605
Spotkania z filmem

Pracowity tydzień czeka niebawem nowosarzyńskich kinomanów. Po inauguracji cyklu jesiennego, podczas której publiczność miała okazję obejrzeć filmy nagrodzone na festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata 2017, we wtorek, 24 września o godz. 18 odbędzie się pierwszy jesienny seans filmu długometrażowego. Na ten wieczór organizatorzy wybrali “Kamerdynera” Filipa Bajona, jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

Już dwa dni później, w czwartek, 26 września również o 18 wyświetlimy pełnometrażowy dokument “Z dala od orkiestry” w reż. Rafaela Lewandowskiego, poświęcony Zygmuntowi Lubicz-Zaleskiemu, człowiekowi renesansu, filozofowi, literatowi i poecie, działaczowi polonijnemu, więźniowi obozu w Buchenwaldzie, który spędził większość swojego życia we Francji. Film jest dopełnieniem prezentowanej w Ośrodku Kultury wystawy, poświęconej temu wybitnemu człowiekowi.

Na wszystkie seanse w ramach projektu Stowarzyszenia “Nasza Mała Ojczyzna” i Ośrodka Kultury “Spotkania z filmem” – wstęp wolny.

Jacek Wojdałowicz

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź również

Samorząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna zakupi respirator dla szpitala w Leżajsku

Burmistrz i Rada Miejska w Nowej Sarzynie podjęli decyzję o sfinansowaniu zakupu nowego re…