Home Aktualności Dwie nowe spółdzielnie socjalne?

Dwie nowe spółdzielnie socjalne?

3 min read
0
0
4,042

W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowane zostały dwa projekty uchwał w sprawie utworzenia nowych spółdzielni socjalnych. Pierwsza dotyczy spółdzielni “Projekt Remiza”, którą mają utworzyć gmina i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych “BENEFACTUM”, druga – spółdzielni “Zielona” gminy i Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Nowa Sarzyna.

Z Krajowego Rejestru Sądowego można się dowiedzieć, że prezesem “BENEFACTUM” jest pan Adam Madej, dyrektor biura burmistrza, radny powiatowy z listy PiS, a skarbnikiem pani Natalia Sztaba, szefowa biura posła Jerzego Paula (PiS). Prezesem SRGNS jest od 2019 r. pan Radosław Wiatr, radny Rady Miejskiej z listy PiS i do niedawna szef biura posła Jerzego Paula (PiS), wiceprezesem pan Piotr Kamiński, w ostatnich wyborach kandydat do Rady Miejskiej z listy PiS, a skarbnikiem pani Ewa Fołta, w wyborach w 2019 r. kandydatka do Sejmu z listy PiS.

SIL “BENEFACTUM” informuje o swojej działalności, a jako organizacja pożytku publicznego regularnie publikuje wymagane prawem sprawozdania. Próba znalezienia w internecie informacji o działalności SRGNS, założonego w 2012 roku, jest skazana na niepowodzenie – w sieci nie ma jakiejkolwiek informacji o jakimkolwiek przedsięwzięciu tej organizacji.

Pozostaje mieć nadzieję, że radni, głosując uchwałę o założeniu nowych spółdzielni socjalnych, dokładnie sprawdzą wszystkie aspekty tej decyzji: czy nie zachodzić będzie konflikt interesów funkcjonariuszy publicznych, czy gmina nie zamierza – poza wkładem finansowym – wnieść do nich aportu rzeczowego (na przykład pomieszczeń wybudowanej za publiczne pieniądze remizy w Łętowni) oraz jakie rzeczywiste cele przyświecają ich powstaniu, a w szczególności czy nie jest to kolejna odsłona lokalnego programu “Rodzina na swoim”.

Jacek Wojdałowicz

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…