Home Aktualności Działaj Lokalnie w Sarzynie

Działaj Lokalnie w Sarzynie

2 min read
0
0
550

Działaj Lokalnie w Sarzynie

Od września do grudnia w Szkole Podstawowej w Sarzynie po raz kolejny realizowany był projekt „Eko strefa aktywnego wypoczynku” ze środków programu „Działaj Lokalnie”. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna, we współpracy ze szkołą, zrealizowało szereg działań edukacyjnych w zakresie zdrowego odżywiania, ekologicznych upraw i znaczenia pszczół dla ekosystemu. Działaniom edukacyjnym towarzyszyło zagospodarowanie przestrzeni szkolnej – powstało miejsce wyposażone w skrzynie, w których dzieci prowadzić będą ekologiczne uprawy, zasadzono rośliny miododajne, cebulki kwiatów i borówki amerykańskie.

Zakupiono donice na kwiaty oraz parasole do wykonania zadaszenia nad siedziskami. Na utwardzonej części placu wymalowano szachownicę i zakupiono szachy ogrodowe. Całe piękno strefy aktywnego wypoczynku ujawni się wiosną, gdy dzieciaki będą mogły samodzielnie sadzić i pielęgnować kwiaty oraz warzywa, bawić się i odpoczywać w miejscu urządzonym wg własnego pomysłu.

Przeprowadzono również konkurs plastyczny “Ja w świecie przyrody”, a najlepsze prace wydrukowane w formie banerów już na wiosnę ozdobią nowo powstałą eko strefę aktywnego wypoczynku.

#dzialajlokalnie

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …