Home Aktualności Gdzie szukać pracy jako student?

Gdzie szukać pracy jako student?

5 min read
0
0
506

Okres studiów to dla wielu osób nie tylko czas nauki, lecz także moment, w którym wchodzą na rynek pracy. Na szczęście młode osoby mają wiele możliwości zatrudnienia. Gdzie warto pracować jako student?

Dlaczego warto pracować już na studiach?

Praca na studiach jest coraz popularniejsza. Można powiedzieć, że współcześnie powoli staje się regułą. Dlaczego warto podjąć zatrudnienie, będąc jeszcze studentem? To przede wszystkim szansa na usamodzielnienie się i zarobienie pierwszych pieniędzy. Nawet jeśli ma się wsparcie rodziców, warto dorobić sobie do domowego budżetu. Ponadto rozpoczęcie kariery już na studiach pozwala na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, a także przydatnych kompetencji twardych i miękkich. Bardzo pomaga to później na rynku pracy. Pracodawcy niezwykle cenią bowiem umiejętności praktyczne.

Zdalna praca dla studentów

Studiujące osoby mają wiele możliwości zatrudnienia. Szanse na znalezienie zawodu, którego wykonywanie nie koliduje z zajęciami na uczelni, zwiększa powszechność internetu. Coraz więcej pracowników pracuje bowiem online, a więc w trybie zdalnym. To wygodne i komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi zajęcie na niepełny etat. Praca zdalna dla studenta dostępna jest w różnych branżach. Typowe profesje to m.in. telemarketer, copywriter, grafik, programista, korepetytor, pracownik e-commerce, specjalista ds. social mediów czy asystent biurowy. Oczywiście wszystkie te zawody wymagają odznaczania się konkretnymi umiejętnościami. O jedną z takich posad można starać się, mając wcześniejsze doświadczenie lub studiując kierunek, który jest w jakiś sposób związany z daną profesją. Stanowisko mogą też otrzymać osoby, które mimo braku doświadczenia mają ciekawe portfolio (dotyczy to przede wszystkim programistów, grafików i copywriterów).

Typowe zawody dla studentów

Istnieją też tradycyjne zawody, na które zazwyczaj decydują się studenci. Króluje przede wszystkim branża gastronomiczna, a więc zatrudnienie w charakterze kelnera, barmana, baristy czy pomocy kuchennej. Popularna jest także praca w sprzedaży dla osób z małym doświadczeniem. Oferują ją zarówno sklepy z ubraniami czy gadżetami, jak i sklepy spożywcze, w tym duże supermarkety. Typowym rozwiązaniem w przypadku studentów jest także objęcie stanowiska w dziale call center. Mogą go prowadzić przedsiębiorstwa z różnorodnych sektorów.

Czy warto celować w staże?

Poza pełnoprawnymi stanowiskami można też znaleźć wiele ofert staży dla studentów. Czy warto na nie aplikować? Jak najbardziej! To dobra propozycja dla osób, które wiedzą już, w jakim kierunku chcą rozwijać swoją karierę. Podczas stażu w interesującej je dziedzinie na pewno zdobędą wiele ważnej wiedzy i umiejętności. Może to zaprocentować w przyszłości. W dodatku staże dla studentów coraz częściej są płatne, co niewątpliwie również zachęca do ich odbycia. Oprócz tego wiele firm zatrudnia później stażystów na stałe.

  • Mirek

    Mirosław Turczyn, 1987-2008

    Dziesięć lat temu, 21 maja 2008 roku zmarł nasz współpracownik – Mirek Turczyn. Pami…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Ogród na małej przestrzeni. Jak stworzyć zieloną oazę w miejskiej dżungli

Życie w mieście niesie ze sobą wiele wygód. Niestety jest to okupione brakiem kontaktu z n…