Home Aktualności Marszobieg „Bezpieczne Wakacje”

Marszobieg „Bezpieczne Wakacje”

4 min read
0
0
2,709
Marszobieg

Już po raz trzynasty Oddział Rejonowy PCK wraz z Klubem Krwiodawców w Nowej Sarzynie zorganizował na obiektach sportowych MZKS Unia w Nowej Sarzynie marszobieg „Bezpieczne Wakacje”.

W marszobiegu uczestniczyły dzieci z klas IV, V i VI ze szkół podstawowych z Nowej Sarzyny oraz Sarzyny.
Współorganizatorami tej Quizo –Zabawy byli Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Nowej Sarzynie, Dział BHP i OPP CIECH Sarzyna, oraz Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie. Po raz pierwszy na imprezie obecni byli również żołnierze 32 batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku wchodzący w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy pokazywali sprzęt będący na wyposażeniu żołnierzy OT.

Po uroczystym otwarciu przedstawiciele 9 klas przystąpili do rywalizacji szybkościowej. Trzyosobowe drużyny biegały wzdłuż linii boiska bocznego na czas. Później każda z drużyn otrzymała mapkę, na której zaznaczone były punkty kontrolne.
Na punkcie kontrolnym policji sprawdzane były wiadomości z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa na osiedlach, dużych miastach oraz w okolicach dużych centrów handlowych. Pytania dotyczyły także zagrożeń powstających na w skutek spożywania alkoholu, palenia tytoniu, oraz zażywania narkotyków, oraz zagrożeń kryminalnych, na jakie narażone są dzieci podczas wakacji.

Na wybrane zagadnienia z bezpieczeństwa p/poż dzieci odpowiadały na punkcie kontrolnym Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, a na stanowisku Działu BHP i OPP pytania dotyczyły zasad zachowania się nad wodą w lesie, w górach i parkach krajobrazowych. Na ostatnim punkcie kontrolnym Grupy Ratowniczej PCK sprawdzane były wiadomości teoretyczne i praktyczne z umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Nagrody i puchary, które dzięki sponsorów udało się kupić powędrowały do zadowolonych dzieci, dodatkowe statuetki ufundowane przez posła Jerzego Paula dostały drużyny, które namalowały najładniejsze plakaty. W tym roku tematem prac była setna rocznica odzyskania niepodległości.
W trakcie imprezy wydawane były smażone kiełbaski, napoje i lody. Po oficjalnym zakończeniu strażacy tradycyjnie schłodzili dzieciaki z wozu bojowego.

Imprezę udało się zorganizować dzięki sponsorom, a byli nimi: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, poseł na Sejm Jerzy Paul, Powiat Leżajski, MZKS Unia Nowa Sarzyna, Lokalna Telewizja Kablowa, Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, RCKiK w Rzeszowie, Elchem, KBOŚ w Nowej Sarzynie, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Sarzyna” Bogusław Miazga, TomiTronic Tomasz Bernal, FH Mario.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…