Home Aktualności “Mazurek Dąbrowskiego” dla Nowosarzynianki!

“Mazurek Dąbrowskiego” dla Nowosarzynianki!

5 min read
0
0
3,112
Podium

Wielki sukces odniosły zawodniczki z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, podopieczne sensei Dariusza Burdy, w II Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, które dobyły się 18 i 19 maja 2018 roku w Łańcucie. Razem zdobyły 8 medali.

Natalia Kondeusz – złoty medal w kumite i srebrny w kata,
Julia Żak – srebrny medal w kumite,
Anna Szczuka – brązowy medal w kumite i brązowy w kata,
Oliwia Wojtas – brązowy medal w kumite i srebrny w kata,
Emilia Paszek – srebrny medal w kumite.

Wysoki poziom Mistrzostw Europy zapewniło wielu czołowych zawodników z 18 krajów różnych organizacji. W sumie wzięło w nich udział ponad 500 zawodników.

Finałową, ale i najdłuższą potyczkę, stoczyła Natalia Kondeusz z reprezentantką Białorusi (mistrzynią Ukrainy, Rosji i wicemistrzynią świata z 2016 roku) Ekateriną Yushkevich. Jedna walka + dwie dogrywki dały w sumie 6 minut intensywnej i bardzo wyczerpującej walki, która była wyrównana. Sędziowie, każdy pochodzący z innego kraju, dwa razy zdecydowali o remisie. W ostatniej dogrywce musieli jednak wydać decydujący werdykt, który był korzystny dla Natalii. Trzech sędziów wskazało wygraną Polki, jeden sędzia wygraną Białorusinki.  W konkurencji Kata w finale nowosarzynianka przegrała z Rumunką Andreeą Sirghe. Oprócz medali, Natalia otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki z Miasta i Gminy Nowa Sarzyna od posła na sejm Jerzego Paula i puchar – specjalne wyróżnienie za waleczność – „Young Lioness” (Młoda Lwica).

Julia Żak wygrała pierwszą walkę z zawodniczką z Austrii Iuliią Lemikh w ładnym stylu, zdobywając punkt, po zastosowaniu techniki mawashi geri na strefę głowy. Niestety w finale przegrała z Ukrainką Maryną Skamarokhovą, chociaż niewiele jej brakowało do zwycięstwa. Julia otrzymała puchar dla Najlepszego Zawodnika z Podkarpacia w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin – od Wicestarosty Niżańskiego Adama Macha.

Ania Szczuka walczyła bardzo dzielnie i tylko jeden punkt zaważył o wygranej przeciwniczki z Białorusi. Za to, w konkurencji Kata pokonała zawodniczki z Grecji, Węgier, Hiszpanii, Ukrainy i Polski, co dało jej III miejsce na podium.

Oliwia Wojtas niestety przegrała pierwszą potyczkę z zawodniczką z Białorusi Maryią Babich, ale w walce o III miejsce pokonała reprezentantkę Izraela Sofyę Buchman. W konkurencji Kata uplasowała się na drugiej pozycji.

Miłą niespodziankę sprawiła mieszkańcom Sarzyny trzynastoletnia Emilia Paszek, która zasłużyła na srebrny medal w konkurencji Kumite, pokonując przeciwniczkę z Jeleniej Góry.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Europy Karate Kyokushin światowej organizacji World Kyokushin Budokai (WKB) objęli: Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl i Burmistrz Miasta Łańcuta Pan Stanisław Gwizdak.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…