Home Aktualności Na Pomoc Ukrainie – zbiórka darów rzeczowych

Na Pomoc Ukrainie – zbiórka darów rzeczowych

3 min read
1
0
6,060

Od 28 lutego uruchamiamy jako Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Leżajsku zbiórkę celową #napomocUkrainie. Zbiórka będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w dwóch punktach:

  • Obiekt Unii Nowa Sarzyna (ul. J. Piłsudskiego 2) w godzinach od 14:00 do 17:00
  • Szkoła Podstawowa w Sarzynie (Sarzyna 1265) w godzinach od 8:00 do 14:00
  • Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie, ul. Matejki 5 w godzinach 10:00 – 16:00

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. Zbieramy także NOWE koce i śpiwory❗️❗️❗️

UWAGA❗️❗️❗️ Nie zbieramy odzieży❗️❗️❗️.

Marcin Szwedo

Dodano 28.02.2022:

Gorąca prośba: proszę w miarę możliwości kupować całe opakowania zbiorcze danego rodzaju żywności, tzw. zgrzewki. Ułatwia nam to segregację i pakowanie darów. Oczywiście przyjmiemy wszystkie dary z potrzebnych. Odpowiadając na pytania czego najbardziej trzeba: elementów z grupy środków opatrunkowych. Koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków. Dziękuję wszystkim.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Jeden komentarz

  1. Tatar

    17 marca 2022 w 08:45

    W gminie nie którzy opiekunowie biorą 500 plus, i nigdzie ich dzieci nie jeżdżą. Na konto trochę nie wpłacają. Dobrze że dbają o te dzieci i wychowuja. Bez praktyk Bożych nigdzie nie dojda

    Odpowiadać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży

Szkoła Programowania Dla Dzieci i Młodzieży w Leżajsku prowadzi zapisy na rok 2022/2023. Z…