Home Aktualności Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Nowej Sarzynie

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Nowej Sarzynie

2 min read
0
0
1,422
Grand OFF

Stowarzyszenie “Nasza Mała Ojczyzna” i Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie, czyli organizatorzy “Spotkań z filmem”, nawiązali współpracę z organizatorami festiwalu GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Festiwal odbywa się pod koniec każdego roku, wybierane są najlepsze filmy w jedenastu kategoriach (w jury zasiadają m. in. Agnieszka Holland i Allan Starski). W pierwszym półroczu następnego roku odbywają się pokazy nagrodzonych filmów i taki pokaz odbędzie się w naszym Ośrodku Kultury w ramach “Spotkań z filmem” (jako impreza towarzysząca) we wtorek, 7 maja o 17:00.

Organizatorzy postanowili wprowadzić akcenty lokalne i zaprosili do przeglądu również twórcę z Nowej Sarzyny, pana Stanisława Buczkowskiego, który pozytywnie odpowiedział na propozycję. Dzięki temu podczas pokazu odbędzie się premiera filmu “JM” w reżyserii pana Stanisława.

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację Julii Józefary, zmagającej się z rzadką chorobą genetyczną FOP.

Dwa dni po przeglądzie, we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki, odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy wymienią się spostrzeżeniami na temat obejrzanych filmów. Na ten wieczór organizatorzy przygotowali niespodziankę, ale żeby przekonać się o tym jaką – trzeba wziąć udział zarówno w pokazie, jak i w spotkaniu 🙂Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…