Home Aktualności Natalia z Nowej Sarzyny najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju karate!

Natalia z Nowej Sarzyny najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju karate!

4 min read
0
0
3,611
Matalia

24.03.2018 roku w Józefowie odbył się XIX Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W turnieju wzięło udział 434 zawodników reprezentujących kluby z Polski, Niemiec, Rosji, Austrii, Rumunii i Łotwy. Leżajski Klub Kyokushin Karate do reprezentacji powołał 14 zawodników.

Z samej gminy Nowa Sarzyna wystartowało ośmioro zawodników: Izabela Dec, Natalia Kondeusz, Anna Szczuka, Oliwia Wojtas, Emilia Paszek, Damian Maczuga, Kewin Maczuga i Kacper Potaczała.

Natalii Kondeusz przyznany został tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju. Zdecydowała się wystartować w wyższej kategorii (junior powyżej 65 kg), przy niższej wadze startowej, przez co walki zapowiadały się być bardzo wyczerpujące. W pierwszej walce zmierzyła się z tytułowaną zawodniczką „Fight Klub Smok” Kamilą Tamborek, wygrywając przez wskazanie wszystkich sędziów w regulaminowym czasie. Drugą walkę stoczyła z Dominiką Lisowską ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, przy różnicy wagi startowej 9 kg. Natalia pokonała zawodniczkę w około 15 sekund, uzyskując Ippon. W konkurencji KATA wystartowało 12 zawodniczek. Natalia zdobyła II miejsce, tuż za Mistrzynią Europy Andreeą Sirghe z Rumunii.

Natalia

Drugą zwyciężczynią z Nowej Sarzyny jest Oliwia Wojtas, startująca w kategorii junior młodszy (2003-2004) do 50kg. Oliwia stoczyła 4 walki. Pierwszą z Martyną Soszyńską z Siedleckiego Klubu Kyokushin Arigato, drugą z Natalią Such z KSW Bushi, następnie z Anną Stankiewicz z klubu KSW Kyokushin z Zielonki, żeby w finale spotkać się z Julią Szeremetą z Chełmskiego Klubu Karate. Oliwia w kategorii KATA uplasowała się na III miejscu, za swoją klubową koleżanką.

Oliwia

Trzecim zawodnikiem, który stanął na najwyższym stopniu podium był Kacper Potaczała z Woli Zarczyckiej. Kacper stoczył dwie walki, aby w finale mógł zmierzyć się z Gabrielem Gutow z Niemiec.
Interesującą walkę stoczyła Iza Dec w kategorii senior do 60kg, pokonując Maliwinę Laskowską. Niestety, w drugiej walce została pokonana przez Annę Protesenko, Ukrainkę reprezentującą Dragon Fight Club z Radomia.

Iza

Wyniki ogółem:

Wyniki

 

Turniej ten, był dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Armenii, na które powołane zostały trzy nowosarzynianki: Julia Żak, Natalia Kondeusz i Oliwia Wojtas.  Nasze zawodniczki zmierzą się z najlepszymi już za dwa tygodnie.

LKKK

Foto: Kewin Maczuga

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …