Home Aktualności Nie stosował się do postanowienia sądu, teraz trafi do aresztu

Nie stosował się do postanowienia sądu, teraz trafi do aresztu

4 min read
0
0
642

Postanowieniem sądu, sprawca przemocy domowej kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie. Sąd podjął taką decyzję, ponieważ 53-letni mieszkaniec gminy Nowa Sarzyna nie stosował się do wcześniejszych środków zapobiegawczych.

W miniony wtorek, policjanci z komisariatu w Nowej Sarzynie zatrzymali sprawcę przestępstwa przemocy w rodzinie, który nie stosował się do wcześniejszych postanowień sądu w postaci m.in. zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Na podstawie zgromadzonych materiałów zostały mu zmienione zarzuty. Sąd Rejonowy w Leżajsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sąd zdecyduje także o dalszym losie 53-latka.

Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku przypomina!

Przemoc w rodzinie, to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania, wobec osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające ją do zachowań wbrew jej woli, w szczególności narażające ją na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające jej godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu psychicznym lub fizycznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne. Brak reakcji ofiary, jak również świadków, to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec. Należy pamiętać, że są instytucje, które w takich sytuacją służą pomocą.

Pamiętaj! Jeśli jesteś ofiarą takiej przemocy, nie pozostawaj anonimowy i powiadom o tym fakcie Policję. Im wcześniej to zrobisz, tym wcześniej otrzymasz odpowiednią pomoc.

W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, wynikającego ze stosowania przemocy w rodzinie, w pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112, dzięki czemu, osoba dotknięta przemocą otrzyma natychmiastową pomoc.

Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać m.in.

• dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – 800 120 002

• pisząc na e-mail: biuro@niebieskalinia.info

• łącząc się przez komunikator Skype – jeśli chcesz porozmawiać w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia

źródło: podkarpacka policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…