Home Aktualności Nowosarzynianki na Mistrzostwach Europy Karate w Armenii

Nowosarzynianki na Mistrzostwach Europy Karate w Armenii

4 min read
0
0
1,884
Armenia

W dniach 7-8 kwietnia Leżajski Klub Kyokushin Karate brał udział w Mistrzostwach Europy organizacji IFK. Na turnieju pod nazwą “6th IFK European Open Championships 2018” wystąpiły: Oliwia Wojtas, Julia Żak i Natalia Kondeusz.
Kierownikiem ekipy był Sensei Dariusz Burda.
Mistrzostwa odbywały się na hali sportowej “Mika” w Erywaniu (Armenia). Wystartowało ponad 580 zawodników z 25 krajów. Sędzią głównym był Alex Kerrigan, a gośćmi honorowymi Hanshi Steve Arneil, Shihan David Pickthall i Shihan Liam Keaveney.

Oliwia Wojtas w swojej pierwszej walce pokonała Nano Shubitidze, reprezentantkę Gruzji, żeby w kolejnej zmierzyć się z Kateryną Tataurovą z Ukrainy. W obydwóch starciach widać było wyraźną przewagę zawodniczki z Polski. Walkę półfinałową stoczyła z Yasmin Mamyshevą z Kazachstanu, wygrywając w dogrywce przez zdobycie punktu waza-ari za technikę nożną na strefę głowy (mawashi geri jodan). W finale zarówno Oliwia, jak i jej przeciwniczka Karina Berikova, reprezentantka Kazachstanu, pokazały ogromnego ducha walki. Zawodniczki stoczyły rozgrywkę w regulamiowym czasie, doprowadzając do remisu, dogrywka także nie wskazała zwycięzcy. Przez brak różnicy w wadze przeciwniczek, sędziowie zadecydowali o kolejnej rundzie. Po trzech remisach, decyzją wszystkich sędziów, Oliwia Wojtas wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w kategorii juniorek 12-13 lat.
Oliwia już po raz trzeci zdobyła ten tytuł. Za pierwszym razem wygrała mistrzostwa KWU w Berlinie 18 marca 2017 roku. Za drugim razem Mistrzostwa Europy organizacji WKB w Rzeszowie 15 października 2017.

Julia Żak pierwszą walkę z Zeinab Hossein poor z Iranu wygrała w efektownym stylu. Pokonała swoją przeciwniczkę przed upływem regulaminowego czasu, zdobywając ippon (dwa waza-ari). Następny pojedynek stoczyła z Valeriią Zeleniną z Rosji. Zawodniczki prowadziły wyrównaną walkę. Sędziowie zadecydowali o dogrywce, która również nie wskazała zwycięzcy. Brak różnicy w wadze i kolejna dogrywka, przechyliły szalę na korzyść Rosjanki.

Natalia Kondeusz w pierwszej walce spotkała się z Agnes Westrin, utytułowaną reprezentantką Szwecji. Po wyrównanym początku starcia, Szwedka pokazała swoją przewagę, zdobywając ippon (dwa punkty waza-ari) przez silne uderzenia na wysokość wątroby. Natalia musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki, która ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.
Mistrzostwa Europy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Na turnieju można było zobaczyć świetne przygotowanie zawodników i wiele wysokiej klasy walk.

 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Spartakiada Sportowo-Obronna Klas Wojskowych

W dniach 18.04 – 20.04.2024 r. w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie odbęd…