Home Aktualności Nowosarzynianki ponownie na podium

Nowosarzynianki ponownie na podium

2 min read
0
0
1,646
Puchar Europy

W dniach 24-25 listopada w Warszawie na Pucharze Europy w Karate Kyokushin zawodniczki z Nowej Sarzyny wywalczyły cztery złote i dwa srebrne medale. Po rywalizacji w kumite i kata z zawodniczkami z Białorusi, Bułgarii, Grecji, Niemiec, Izraela, Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Kazachstanu, Rosji, Hiszpanii, Ukrainy, Czech oraz Polski – Oliwia Wojtas została dwukrotną złotą medalistką Pucharu Europy.

Natalia Kondeusz zdobyła złoty medal w kumite i srebrny w kata, Julia Żak złoto w kumite, a Anna Szczuka swój start w kumite zakończyła na drugim miejscu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wszystkie nasze wymienione zawodniczki są tegorocznymi medalistkami Mistrzostw Polski i Europy. Poziom organizacyjny i sportowy zawodów był bardzo wysoki, na turnieju można było zobaczyć wiele ciekawych i efektownych walk.

W składzie reprezentacji Polski była jeszcze jedna zawodniczka z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate Emilia Paszek oraz sędziowie sensei Piotr Jeziorowski, sensei Adam Tokarz i kierownik ekipy shihan Dariusz Burda.

W turnieju wzięło udział 453 zawodników z 19 krajów ze światowych organizacji Kyokushin tj.: WKB, IKO Matsushima, WKO, Kyokushin-kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui, IKO Nakamura i Oyama. Organizatorem był KSW Bushi kierowany przez shihana Pawła Juszczyka. Udział turnieju w pokryty był między innymi ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz z Powiatu Leżajskiego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…