Home Aktualności Nowy projekt Stowarzyszenia “Nasza Mała Ojczyzna”

Nowy projekt Stowarzyszenia “Nasza Mała Ojczyzna”

3 min read
0
0
763

Stowarzyszenie „Nasza Mała Ojczyzna” podpisało z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego umowę dotacji na projekt Wzmocnienie potencjału Stowarzyszenia „Nasza Mała Ojczyzna” w Nowej Sarzynie. To efekt oferty, złożonej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego ze środków Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego. W konkursie mogły uczestniczyć organizacje, które spełniły kilka warunków, przede wszystkim osiągnęły łączną kwotę przychodów za 2020 rok nie wyższą niż 100 000 zł oraz terminowo zamieściły wymagane prawem sprawozdania ze swojej działalności. I do takiego konkursu ofert zgłosiliśmy się pod koniec 2021 roku, a ponieważ nasz wniosek uzyskał 90% możliwych punktów, znaleźliśmy się na liście 78 organizacji, którym przyznano dotację.

Środki Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego pochodzą głównie z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych niewydatkowanego przez organizacje, które straciły status organizacji pożytku publicznego, albo wydatkowanego w innym celu niż na prowadzenie działalności pożytku publicznego.

Realizacja projektu rozpoczęła się 10 czerwca, a kwotę 10 000 zł wydamy na zakup sprzętu (laptop z akcesoriami, wielofunkcyjne urządzenie drukujące, aparat fotograficzny z akcesoriami i dysk twardy zewnętrzny) oraz modernizację strony www, w tym jej dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zakupiony sprzęt wykorzystamy podczas organizacji naszych stałych przedsięwzięć – Pożegnania wakacji, Spotkań z filmem i Biegu Niepodległości „Nowosarzyńska Jedenastka”.

Zadanie Wzmocnienie potencjału Stowarzyszenia „Nasza Mała Ojczyzna” w Nowej Sarzynie sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego.

J.W.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…