Home Aktualności Sport Podsumowanie 9 edycji turnieju Admin Cup!

Podsumowanie 9 edycji turnieju Admin Cup!

5 min read
0
0
1,979
13 stycznia br. w hali MOSiR-u w Nowej Sarzynie odbyła się dziewiąta edycja turnieju Admin Cup 2018. Po roku przerwy, która stanie się w tych zawodach regułą, swój udział potwierdzili przyjaciele tego przedsięwzięcia, z których każdy uczestniczył już we wcześniejszych edycjach tego sportowego święta. Mowa o drużynach, które tworzą ten turniej, pomagają w organizacji, przeznaczają pamiątki sportowe na licytacje towarzyszące zmaganiom i dbają o wspaniałą, rodzinną atmosferę. W tym roku były z nami drużyny  Lecha Poznań, Cracovii, Korony Kielce, GKS-u Tychy, Stali Rzeszów, Stali Kraśnik, Siarki Tarnobrzeg, Rado Hotel Team, Aror Sport Kraków, Dziennikarzy Sportowych Podkarpacia, MZKS Unii oraz Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, która wystąpiła w miejsce Jagiellonii Białystok. Białostoczanie z przyczyn losowych nie dotarli, ale przesłali dwie klubowe koszulki z autografami na licytację i jedną dla Gabrysia Kochmana z Sarzyny cierpiącego na przepuklinę oponową-rdzeniową. Zebrane podczas turnieju środki zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczenia garażowego na potrzeby mieszkalne Gabrysia, aby mu pomóc łatwiej przemieszczać się na wózku inwalidzkim. O wysokości zebranych funduszy poinformujemy, gdy tylko zostanie rozliczona licytacja pamiątek sportowych.
Przekazane przedmioty były na tyle atrakcyjne, że bez większego trudu znalazły nabywców. Były to, m.in. koszulki klubowe z autografami drużyn biorących udział w zawodach, ale także koszulka Napoli z podpisem Arkadiusza Milika czy okolicznościowy trykot turniejowy z autografem Jana Domarskiego. Były także trykoty siatkarek Developresu Rzeszów, siatkarzy Resovii czy hokeistów GKS-u Tychy. Przekazali i licytowali je ludzie o wielkim sercu i wrażliwości. Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce w południe z udziałem burmistrza Andrzeja Rychla oraz Gabrysia Kochmana.
Tytułu najlepszego zespołu broniła Siarka Tarnobrzeg. Pierwsze spotkania potwierdziły, że i w tym roku drużyna ta będzie liczyć się w walce o puchar. Ochotę na końcowe zwycięstwo miała także Unia Nowa Sarzyna, która dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zajęła pierwsze miejsce w grupie, przed reprezentantami Elektrociepłowni. Siarka musiała uznać wyższość naszpikowanemu doświadczonymi zawodnikami Aror-u Sport Kraków, ale w meczu o trzecie miejsce pokonała 2:0 Elektrociepłownię Nowa Sarzyna. W wielkim finale Unia zwyciężyła Aror aż 5:1 i po raz pierwszy mogła świętować zwycięstwo w tym turnieju. Nagrody, puchary, dyplomy i podziękowania wręczyli zastępca burmistrza Adam Madej, prezes MZKS Unia Zbigniew Hatylak oraz główny organizator i pomysłodawca Admin Cup Dariusz Łata, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim sponsorom, darczyńcom, osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Zaprosił także wszystkich na jubileuszową 10. edycję Admin Cup, która odbędzie się w styczniu 2020 roku. Do zobaczenia!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…