Home Aktualności Podsumowanie projektu „Ale cyrk!”

Podsumowanie projektu „Ale cyrk!”

3 min read
0
0
2,403
cyrk

Nauka chodzenia na szczudłach, żonglowanie, gimnastyka, klaunada i wiele innych cyrkowych umiejętności stało się udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Sarzynie dzięki projektowi „Ale cyrk!” ze środków Programu „Działaj Lokalnie”.

W ramach działań projektowych dzieci z kl. I-III uczestniczyły w zajęciach z zakresu pedagogiki cyrku. Pod okiem profesjonalnych instruktorów rozwijały koordynację wzrokowo – ruchową poprzez żonglowanie, balansowanie, poruszanie się na szczudłach i wiele innych zabaw ruchowych. Gimnastyka, ruch przy muzyce i elementy klaunady dały dzieciom nie tylko wiele radości, ale także możliwość uczenia się współpracy w zespole i planowania, a przede wszystkim pobudziły kreatywność. Uczestnicy projektu mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w szkole i w lokalnym środowisku. Odbyły się pokazy cyrkowe dla przedszkolaków i dzieci z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Nowej Sarzynie, połączone z zabawą andrzejkową utrzymaną w klimacie cyrkowego show. Oprócz tego dzieci odwiedziły Środowiskowy Dom Samopomocy w Sarzynie, gdzie do wspólnej zabawy zaangażowały dorosłe osoby niepełnosprawne, a także Dom Dziecka i Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Nowej Sarzynie. Na zakończenie projektu odbył się „Wieczór Radości”, który połączony został z kiermaszem i koncertem na rzecz zmagającej się z nieuleczalną chorobą uczennicy szkoły, Julii Józefary. Setki osób obejrzały występy artystyczne dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej, a cyrkowe pokazy na zakończenie koncertu wywołały uśmiech na twarzach wszystkich zebranych.

Projekt przygotowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna, a zrealizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Sarzynie i lokalnego środowiska. Całkowita wartość projektu to 14.676,00.

Program „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …