Home Aktualności Policjanci pomogli seniorom

Policjanci pomogli seniorom

2 min read
0
0
1,297

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie pomogli starszemu mężczyźnie bezpiecznie dotrzeć do domu. 85-latek wyszedł na spacer i nie był w stanie sam wrócić. Mundurowi przekazali mężczyznę rodzinie. Dzielnicowy z Leżajska pomógł 82-latce nawiązać kontakt z córką. Kobiecie zablokował się telefon i nie mogła rozmawiać. Funkcjonariusz ponownie go uruchomił i seniorka mogła połączyć się z rodziną.

We wtorek, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Jelna przebywa starszy mężczyzna, który nie pamięta, gdzie mieszka i nie posiada przy sobie dokumentów. Policjanci z Nowej Sarzyny na miejscu zastali zgłaszającą, która przekazała, że mężczyzna został przywieziony do jej domu i twierdzi, że tam mieszka. Ma problemy z pamięcią i nie wie, gdzie faktycznie jest jego dom. Mundurowi ustali, że jest to 85-letni mieszkaniec Woli Zarczyckiej. Mężczyzna wyszedł z domu na spacer, w trakcie którego dwóch mężczyzn zawiozło go do Jelnej, ponieważ powiedział im, że tam właśnie mieszka. Dzięki pomocy funkcjonariuszy senior wrócił do swoich najbliższych.

Dzień wcześniej dyżurny z Leżajska otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Rybnika, która nie może nawiązać kontaktu telefonicznego z matką. 82-latka mieszka sama w Leżajsku, a w pobliżu nie ma rodziny. Na miejsce pojechał dzielnicowy, który ustalił, że starszej pani zablokował się telefon i nie mogła rozmawiać. Funkcjonariusz ponownie uruchomił telefon i seniorka zadzwoniła do rodziny.    

źródło: Podkarpacka Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…