Home Aktualności Projekt „Moja Mała Wielka Ojczyzna”

Projekt „Moja Mała Wielka Ojczyzna”

3 min read
0
0
137
fundacja

W październiku Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sarzyna we współpracy ze Szkołą Podstawową im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sarzynie rozpoczęły zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Moja Mała Wielka Ojczyzna”, na realizację którego otrzymaliśmy dotację z Fundacji PZU. Całkowita wartość projektu 57.950,00zł

W projekcie zaplanowano następujące rodzaje zajęć:

 1. W klasach I-III szkoły podstawowej zajęcia plastyczne, teatralne i przyrodnicze oraz dwie wycieczki – do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli oraz do Muzeum Lotnictwa i Przemysłu Lotniczego w Mielcu. Na zajęciach plastycznych dzieci, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, wykonywać będą prace odnoszące się do polskich symboli narodowych. Na zajęciach teatralnych dzieci przygotują inscenizacje wybranych polskich legend, a na zajęciach przyrodniczych prowadzić będą obserwacje przyrodnicze w najbliższym otoczeniu, poznając piękno i unikatowość polskiej przyrody. Z zajęć nakręcony zostanie film – Tryptyk „Moja ojczyzna”.

W klasach IV-VIII przewidziano następujące zajęcia:

 1. Warsztaty fotograficzne polegające na nauce fotografowania i cyfrowej obróbce zdjęć, komputerowej obróbce historycznych zdjęć Sarzyny i okolic oraz tworzeniu autorskich foto – kolaży historycznych, które następnie zostaną wydrukowane w formacie A1. Fotografie stanowić będą nowatorską galerię miejsc i ludzi ważnych dla Sarzyny.
 2. Warsztaty filmowe, które będą polegały na nauce pracy z kamerą. Uczniowie nagrają materiał, a następnie zmontują Tryptyk „Moja Ojczyzna”, czyli dzieciaki z kl. I-III biorące udział w warsztatach.
 3. Warsztaty taneczne, w trakcie których uczniowie będą uczyć się polskich tańców narodowych, będących nieodłącznym elementem polskiej tożsamości narodowej i kulturowej. Dla powstałego zespołu tanecznego zakupione zostaną stroje.
 4. Warsztaty muzyczne – zajęcia polegające na nauce śpiewu i gry na instrumentach najsłynniejszych polskich pieśni patriotycznych, związanych integralnie z polską historią i walką o wolność.

Uczestnicy zajęć wezmą udział w dwudniowej wycieczce w Pieniny w maju 2019r.

Na zakończenie projektu, 2.06.2019r. odbędzie się Piknik Rodzinny „Moja Mała Wielka Ojczyzna”, na którym zaprezentowane zostaną efekty całorocznej pracy uczniów i nauczycieli.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

logo

 • Sarzyna

  Zebranie mieszkańców Sarzyny

  W dniu 16.09.2018 r. (niedziela) o godz. 13:00 (II termin o godz. 13:15) w budynku Domu Ku…
 • Festyn dla Kamila

  Charytatywny Festyn dla Kamila

  W niedzielę, 12 sierpnia 2018r na stadionie “Klubu Sportowego Sarzyna” odbędzi…
 • Magdalenki2018

  “Magdalenki” w Sarzynie

  Stowarzyszenie Ludowe Sarzynioki, OSP w Sarzynie, Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie zaprasz…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Projekt Akademia Młodych Odkrywców

Wczoraj uczniowie I LO w Nowej Sarzynie wzięli udział w 10 – jubileuszowym Podkarpackim Ka…