Home Aktualności Trwa przebudowa placu targowego w Nowej Sarzynie

Trwa przebudowa placu targowego w Nowej Sarzynie

2 min read
0
0
2,207
Plac targowy

Trwa przebudowa placu targowego w Nowej Sarzynie, przy ulicy Azalii Pontyjskiej. W chwili obecnej “Sektor A” placu targowego został zamknięty przez głównego wykonawcę, tj. Zakład Gospodarki Komunalnej Nowa Sarzyna Sp. z o.o., który wygrał przetarg ogłoszony w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Do tej pory przetargi kończyły się fiaskiem. Owszem, wpływały oferty, ale drogie. O ile gmina chciała przeznaczyć na inwestycję nieco ponad 1,9 mln zł, to ceny ofert przekraczały tę kwotę dwukrotnie.

Teren ma być utwardzony, odwodniony i oświetlony. Zaplanowano też budowę stoisk handlowych i zadaszenie części z nich. Mają tam powstać ciągi komunikacyjne dla samochodów i pieszych, parkingi, zaplecze administracyjne i sanitariaty. Do tego, oczywiście, wszystkie niezbędne instalacje i nowe nasadzenia zieleni. Z pewnością poprawią się warunki dla sprzedających i kupujących.

Wartość całkowita projektu wynosi 1 921 909 zł. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) dofinansował inwestycję w kwocie 994 236 PLN, co stanowi 63,63% kosztów. Wkład własny gminy to 927 673 zł. Planowane zakończenie prac przewiduje się do maja 2022 roku.

Plac targowy od kilku lat był w złym stanie technicznym, zwłaszcza ogrodzenie, przez które dostawała się i ginęła zwierzyna leśna. Pisaliśmy o tym już na naszych stronach.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …