Home Aktualności Warsztaty dla Licealistów

Warsztaty dla Licealistów

1 min read
0
0
933
Liceum

W dniach 17-18 Grudnia 7 delegatów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach organizowanych przez Fundacje Jagiellońską tym razem w Przemyślu. 

Pierwszego dnia zaraz po przybyciu na miejsce nasi uczniowie wraz z delegatami innych szkół zwiedzali Przemyśl. Wybrali się również na Zamek do Teatru Fredrum i poznali jego historię. W zamkowej kawiarni mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, które poprowadził Pan Jan Musiał – Senator RP pierwszych kadencji odrodzonego Senatu, były wojewoda przemyski, współpracownik Arcybiskupa Tokarczuka.

Na zakończenie dnia o godzinie 19:00 w Katedrze Przemyskiej wysłuchali koncertu dedykowanego pamięci Metropolity Przemyskiego Ignacego Tokarczuka. Drugiego dnia wybrali się do Muzeum Ziemi Przemyskiej. Tam obejrzeli różne ekspozycje oraz spotkali się z Dyrektorem Muzeum.

Ostatnią atrakcją był wyjazd do Krasiczyna i zwiedzanie tamtejszego Zamku. Uczniowie spędzili 2 bardzo intensywne dni, podczas których nauczyli się paru nowych rzeczy i zawarli nowe znajomości.

/N. Słomiany/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź również

Samorząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna zakupi respirator dla szpitala w Leżajsku

Burmistrz i Rada Miejska w Nowej Sarzynie podjęli decyzję o sfinansowaniu zakupu nowego re…