Home Aktualności Wsiadł za kierownicę mając 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdu

Wsiadł za kierownicę mając 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdu

2 min read
0
0
1,434
pijany kierowca

pijany kierowcaPolicjanci z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał 3 promile alkoholu, a w samochodzie przewoził pasażerkę, która także była pijana. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek, o godzinie 22, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Sarzynie podczas służby patrolowej w Woli Zarczyckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem. Mężczyzną tym był 57-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Podczas kontroli drogowej okazało się, że oprócz orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyzna znajdował się także w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo przewoził pasażerkę, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – miała ponad 1,5 promila alkoholu.

Samochód, którym kierował 57-latek został zabezpieczony, a mężczyzna, ze względu na swój stan trafił do izby wytrzeźwień. Z kolei kobieta została przekazana wskazanej osobie pod opiekę do czasu wytrzeźwienia.

Kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: podkarpacka policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Bajeczne widowisko Cyrku Arena. Poczuj magię cyrku! 29 maj godz.17:00

Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat …