Home Aktualności Wsparcie dla seniorów

Wsparcie dla seniorów

2 min read
0
0
718
Mikołaj

Na początku grudnia br. grupę 32 seniorów z miasta Nowa Sarzyna odwiedził Święty Mikołaj z prezentami, składającymi się z ciśnieniomierza, termometru elektronicznego i zestawu piłeczek do masażu, a także materiałów dotyczących ekonomii społecznej.

Był to efekt projektu “Mikołajkowy pakiet zdrowotny dla seniorów” grupy inicjatywnej w składzie Piotr Kondeusz, Irena Berestka i Dariusz Kręcidło.

Pomysł na działanie zrodził się na wiosnę, kiedy to ogłoszono nabór wniosków do projektu „NAWIGATOR II – program rozwoju ekonomii społecznej”. Opracowany wniosek zyskał dofinansowanie, a grupa inicjatywna przystąpiła do pracy. Opracowano i wydrukowano ulotki promujące ideę ekonomii społecznej i lokalne podmioty ekonomii społecznej, zakupiono składniki pakietu zdrowotnego i przeprowadzono nabór uczestników. Równocześnie prowadzona była promocja projektu – w Nowej Sarzynie pojawiły się plakaty, na portalach internetowych notatki informacyjne, a w mediach społecznościowych utworzono wydarzenie, gdzie publikowano najświeższe informacje.

Końcowym akcentem było przekazanie pakietów naszym seniorom. Organizatorów wspierało szereg wolontariuszy, którym składamy serdeczne podziękowania, a seniorom życzymy dużo zdrowia i długiego korzystania z upominków.

Piotr Kondeusz

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Ekologia jest ważna w życiu codziennym każdego z nas

W dniu 05.05.2021 r. został zakończony pierwszy etap projektu: Ekologia integralna Laudato…