Home Aktualności Wsparcie dla seniorów

Wsparcie dla seniorów

2 min read
0
0
1,950
Mikołaj

Na początku grudnia br. grupę 32 seniorów z miasta Nowa Sarzyna odwiedził Święty Mikołaj z prezentami, składającymi się z ciśnieniomierza, termometru elektronicznego i zestawu piłeczek do masażu, a także materiałów dotyczących ekonomii społecznej.

Był to efekt projektu “Mikołajkowy pakiet zdrowotny dla seniorów” grupy inicjatywnej w składzie Piotr Kondeusz, Irena Berestka i Dariusz Kręcidło.

Pomysł na działanie zrodził się na wiosnę, kiedy to ogłoszono nabór wniosków do projektu „NAWIGATOR II – program rozwoju ekonomii społecznej”. Opracowany wniosek zyskał dofinansowanie, a grupa inicjatywna przystąpiła do pracy. Opracowano i wydrukowano ulotki promujące ideę ekonomii społecznej i lokalne podmioty ekonomii społecznej, zakupiono składniki pakietu zdrowotnego i przeprowadzono nabór uczestników. Równocześnie prowadzona była promocja projektu – w Nowej Sarzynie pojawiły się plakaty, na portalach internetowych notatki informacyjne, a w mediach społecznościowych utworzono wydarzenie, gdzie publikowano najświeższe informacje.

Końcowym akcentem było przekazanie pakietów naszym seniorom. Organizatorów wspierało szereg wolontariuszy, którym składamy serdeczne podziękowania, a seniorom życzymy dużo zdrowia i długiego korzystania z upominków.

Piotr Kondeusz

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Bajeczne widowisko Cyrku Arena. Poczuj magię cyrku! 29 maj godz.17:00

Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat …