Home Aktualności Zderzenie rowerzystów w Jelnej

Zderzenie rowerzystów w Jelnej

2 min read
0
0
4,336

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w minioną niedzielę w Jelnej. Zderzyło się tam dwóch rowerzystów. Jeden z nich był nietrzeźwy. Sprawa trafi do sądu.

W niedzielę, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch rowerzystów, do którego doszło w Jelnej. Na miejscu interweniujący policjanci ustalili, że kierująca rowerem 39-letnia mieszkanka Brzózy Królewskiej wykonując manewr wyprzedzania, wjechała w kierującego drugim rowerem. Był nim 59-letni mężczyzna, który w nieprawidłowy sposób wykonał skręt w lewo. W następstwie takiego zachowania doszło do zderzenia rowerzystów. Mieszkanka Brzózy Królewskiej odniosła powierzchowne obrażenia. Została opatrzona przez obecną na miejscu załogę pogotowia ratunkowego. Nie wymagała hospitalizacji. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Drugi z uczestników kolizji był trzeźwy.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został pouczony, a wobec 39-letniej kobiety został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Policja przypomina, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka to wykroczenie i zagrożone jest karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

źródło: podkarpacka policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…