Home Aktualności Sport “Zimowa Poniewierka” – relacja

“Zimowa Poniewierka” – relacja

3 min read
0
0
3,184

14 stycznia w Biedaczowie na terenie Dworu Szlacheckiego, odbyły się biegi przełajowe pod nazwą „Zimowa Poniewierka”. Zawody zostały zorganizowane przez dwie zaprzyjaźnione grupy biegowe – Nowosarzyńską Grupę Biegową, oraz Active Team Brzóza Królewska.
Biegacze mogli rywalizować w następujących kategoriach: półmaraton, bieg na 10 km, 15 km Rajdu na orientację oraz 10 km Nordic Walking.
Trasy biegów zostały poprowadzone przez Brzózański Obszar Krajobrazu Chronionego , gdzie niewątpliwą atrakcją były licznie zachowane pamiątki po panowaniu na tym terenie Rodu Potockich, takie jak pomniki przyrody, kapliczki, obeliski, Pałac w Julinie, oraz stadnina koni . Profil trasy był bardzo urozmaicony, od podłoża asfaltowego kończąc na stromych podbiegach i niebezpiecznych zbiegach w większości leśnym terenie.

Zawody miały na celu integrację społeczeństwa biegowego zrzeszonego w różnych grupach biegowych, tak też po zawodach biegacze spotkali się przy wspólnym ognisku by powspominać wspólne starty z roku 2017 , własne życiówki, porażki, jak również zaplanować w zawody nowy rok.

Łącznie na linii startu stanęło 400 zawodników, głównie z terenu południowo-wschodniej Polski, wśród uczestników znalazły się również osoby, które przyjechały specjalnie z Wrocławia, Tarnowa czy Warszawy.

W kategorii grupowej nagrodę zdobyła grupa ZMITEK FARTLEK z Gorzyc, w półmaratonie wygrał Andrzej Starzyński z grupy Zmitek Fartlek oraz Paulina Wywłoka z grupy Trening Fizjoterapia Team, a w biegu na 10 km Bogdan Dziuba oraz Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Na dystansie Nordic Walking zwyciężył Tomasz Wójtowicz z grupy Return Widacz oraz Małgorzata Kubiszyn z grupy Kresowianie. Rajd orientacyjny wygrała Iwona Szczór z Nowej Dęby oraz Paweł Puścizna z Golic.

Zapowiedź:

Relacja filmowa:

 • Komunikat o utrudnieniach w ruchu

  Organizatorzy VII Biegu Niepodległości „Nowosarzyńska Jedenastka” zapraszają wszystkich mi…
 • Bieg o Kwiat Azalii

  Niedziela na Kołaczni upływa pod znakiem Dni Kwitnącej Azalii.Ich pierwszym akcentem jest …
 • Spotkanie rodzinne

  Spotkanie Rodzinne w Tarnogórze

  Stowarzyszenie Przyjaciół Tarnogóry, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Szkoła Podstawowa w Tar…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …