Home Aktualności Sport “Zimowa Poniewierka” – relacja

“Zimowa Poniewierka” – relacja

3 min read
0
0
604

14 stycznia w Biedaczowie na terenie Dworu Szlacheckiego, odbyły się biegi przełajowe pod nazwą „Zimowa Poniewierka”. Zawody zostały zorganizowane przez dwie zaprzyjaźnione grupy biegowe – Nowosarzyńską Grupę Biegową, oraz Active Team Brzóza Królewska.
Biegacze mogli rywalizować w następujących kategoriach: półmaraton, bieg na 10 km, 15 km Rajdu na orientację oraz 10 km Nordic Walking.
Trasy biegów zostały poprowadzone przez Brzózański Obszar Krajobrazu Chronionego , gdzie niewątpliwą atrakcją były licznie zachowane pamiątki po panowaniu na tym terenie Rodu Potockich, takie jak pomniki przyrody, kapliczki, obeliski, Pałac w Julinie, oraz stadnina koni . Profil trasy był bardzo urozmaicony, od podłoża asfaltowego kończąc na stromych podbiegach i niebezpiecznych zbiegach w większości leśnym terenie.

Zawody miały na celu integrację społeczeństwa biegowego zrzeszonego w różnych grupach biegowych, tak też po zawodach biegacze spotkali się przy wspólnym ognisku by powspominać wspólne starty z roku 2017 , własne życiówki, porażki, jak również zaplanować w zawody nowy rok.

Łącznie na linii startu stanęło 400 zawodników, głównie z terenu południowo-wschodniej Polski, wśród uczestników znalazły się również osoby, które przyjechały specjalnie z Wrocławia, Tarnowa czy Warszawy.

W kategorii grupowej nagrodę zdobyła grupa ZMITEK FARTLEK z Gorzyc, w półmaratonie wygrał Andrzej Starzyński z grupy Zmitek Fartlek oraz Paulina Wywłoka z grupy Trening Fizjoterapia Team, a w biegu na 10 km Bogdan Dziuba oraz Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Na dystansie Nordic Walking zwyciężył Tomasz Wójtowicz z grupy Return Widacz oraz Małgorzata Kubiszyn z grupy Kresowianie. Rajd orientacyjny wygrała Iwona Szczór z Nowej Dęby oraz Paweł Puścizna z Golic.

Zapowiedź:

Relacja filmowa:

  • “Zimowa Poniewierka” [film]

    Zapraszamy na oficjalny film z biegu “Zimowa Poniewierka”, organizowanego prze…
  • Integracyjne Spotkanie Grup Biegowych

    Nowosarzyńska Grupa Biegowa oraz Active Team Brzóza Królewska zapraszają na Integracyjne S…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Piłkarska Przedszkolada w Nowej Sarzynie

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna oraz Akademia Piłkarska „Młode Nadzieje” zapraszają …