Home Aktualności Gdzie kupić elektryczny wózek widłowy i jak wybrać?

Gdzie kupić elektryczny wózek widłowy i jak wybrać?

6 min read
0
0
579

Elektryczne wózki widłowe stanowią podstawowy element wyposażenia większości magazynów. Umożliwiają szybki transport towarów, których nie jest w stanie przenosić człowiek bez wspomagania maszynowego. Z zamkniętych przestrzeni wózki widłowe elektryczne całkowicie wyparły urządzenia na napędem spalinowym, gdyż są tańsze w eksploatacji i mogą bezpiecznie pracować w takim obszarze magazynowym.

Profesjonalne wyposażenie magazynu oferuje WDX, czyli firma, która dostarcza również niezawodne elektryczne wózki widłowe: https://wdx.pl/oferta/wozki-widlowe/elektryczne/.

Jak duży może być elektryczny wózek widłowy?

Przyjęło się, że elektryczny wózek widłowy może pracować z paletami, których maksymalna waga nie przekracza 3000 kilogramów. Nie jest to prawdą, gdyż nowoczesne wózki widłowe z napędem elektrycznym mogą być bardzo duże.

Marka Doosan oferuje wózki widłowe z napędem elektrycznym o maksymalnym udźwigu 10 ton. Ten potężny sprzęt może wykonywać zadania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu, a zastosowanie baterii litowo-jonowej ogranicza koszty inwestycyjne związanie z wybudowaniem akumulatorowni.

Innym ciekawym urządzeniem jest elektryczny wózek wielokierunkowy marki Combilift. Możliwość zmiany kierunku jazdy bez poruszania się maszyny znacznie przyśpiesza obsługę długich ładunków i pozwala zwiększyć pojemność magazynu. Taki wózek widłowy może być bardzo duży i posiadać udźwig rzędu 8 ton.

Rodzaje elektrycznych wózków widłowych

Zanim wybierzesz elektryczny wózek widłowy powinieneś dokładnie zweryfikować swoje potrzeby i zastanowić się, jaki sprzęt będzie idealny w odniesieniu do twoich potrzeb.

Popularne rodzaje elektrycznych wózków widłowych dostępne na rynku:

  • Elektryczne wózki paletowe są podstawowym sprzętem do transportu towarów w magazynie. Tego rodzaju sprzęt pozwala zwiększyć przepustowość obiektu. Mogą być wyposażone w podest dla operatora, dzięki któremu pracownik może osiągnąć bardzo wysoki poziom produktywności.
  • Elektryczne wózki wysokiego składowania to podstawowe narzędzie w przypadku magazynowania palet na regałach. Dzięki swojej konstrukcji gwarantują możliwość pracy z ładunkiem na wysokości kilkunastu metrów.
  • Elektryczne wózki do kompletacji posiadają cechy konstrukcyjne, dzięki którym możliwe jest łatwe i szybkie ręczne pobieranie ładunków z regałów. Mogą służyć zarówno do kompletacji pionowej, jak i poziomej.
  • Elektryczne wózki systemowe to ekstraklasa wysokiego składowania. Operator takiej maszyny jest podnoszony wraz z ładunkiem na wysokość, która często przekracza 15 metrów. Wózki VNA pracują w bardzo wąskich korytarzach roboczych co pozwala znacznie powiększyć pojemność magazynu.
  • Elektryczne wózki czołowe są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ale jest to też ich głównym ograniczeniem. Taki wózek umożliwia zarówno transport, jaki i składowanie, ale żadna z tych czynności nie jest realizowana z pełną wydajnością. Nie zmienia to faktu, że doskonale sprawdzi się jako jedyny sprzęt w mniejszym magazynie.

Podsumowanie

W przypadku dużego obiektu logistycznego wdraża się wiele elektrycznych wózków widłowych, które odpowiadają za realizację bardzo wąskiego obszaru zadań. Takie podejścia umożliwia wysoką specjalizację, przyśpiesza przepływ ładunków i umożliwia realizację założonych celów.

W mniejszych obiektach wybiera się uniwersalne elektryczne wózki widłowe, które mogą obsłużyć wszystkie potrzeby firmy. W obecnych czasach nawet bardzo ciężkie towary są przenoszone przez wózki widłowe z napędem elektrycznym.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…