Home Aktualności Regały magazynowe – czym się różnią i na które warto się zdecydować?

Regały magazynowe – czym się różnią i na które warto się zdecydować?

9 min read
0
0
399

Regały magazynowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia sklepów, hurtowni i dużych spiżarni. Dzięki nim można dobrze zagospodarować przestrzeń i składować niezbędne towary. Jakie regały magazynowe dostępne są w naszym asortymencie?

Regał magazynowy – co warto o nim wiedzieć?

Regały magazynowe to wielopoziomowy sprzęt, który można wykorzystywać do składowania zapasów. Niekiedy stosuje się urządzenia pomocnicze, np. palety. Podstawowy podział dostępnych na rynku regałów magazynowych dotyczy ich konstrukcji. Model stały, określany również jako statyczny, to sprzęt o elementach nośnych, niezmieniających swojego położenia w okresie składowania towarów. Regał dynamiczny posiada natomiast podpory, które przesuwają się po podłodze, czy też torowisku, w zależności od swojego przeznaczenia. Ostatni typ to modele automatyczne. Ich konstrukcja nośna jest nieruchoma, a poszczególne strefy ładunkowe poruszają się w obrębie samego sprzętu.

Regały magazynowe – jakie są rodzaje?

Statyczny regał magazynowy to najpopularniejszy model dostępny w sklepach internetowych. Zbudowany jest z pionowych względem siebie słupków, łączonych w jednym rzędzie i tworzących tzw. serię regałową. Towary składuje się natomiast na poziomych trawersach bądź wspornikach. Statyczne regały można podzielić na:

  • ramowe – konstrukcja oparta na ciągu ramowym ze słupków nośnych łączonych stężeniami i belkami poprzecznymi,
  • wspornikowe – konstrukcja stworzona przez powtarzający się układe słupa nośnego wraz z wspornikami.

Pierwszy typ obejmuje modele paletowe i półkowe. Czym różnia się od siebie? Paletowe regały pozwalają na składowanie załadunku na trawersach, będących częściami ramowej konstrukcji. Drugi rodzaj obejmuje modele z poprzeczkami nośnymi, na których zamontowane są zazwyczaj metalowe półki. To właśnie na nich umieszcza się towar. Regały przeznaczone są głównie do przechowywania lżejszego załadunku o mniejszych rozmiarach. Ostatni urządzeń ramowych to układy przepływowe. Poruszają się one po specjalnych bieżnikach, na których układa się docelowy towar.

Charakterystyka dynamicznych regałów magazynowych

Regały dynamiczne posiadają podpory nośne wraz z elementami jezdnymi, które umożliwiają poruszanie się po specjalnych szynach, co pozwala na zlikwidowanie ruchomych podstaw i optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni do przechowywania. Modele te najlepiej sprawdzają się w chłodniach, mrożniach, czy też archiwach.

Regały sklepowe paletowe

Regały sklepowe, które oferujemy naszym klientom, wyróżnia stabilność konstrukcji, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na szkodliwe czynniki środowiska zewnętrznego. Decydując się na ich zakup, można nie tylko lepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, ale również zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Najpopularniejszym rozwiązaniem są regały paletowe, stanowiące podstawę funkcjonowania firm w sektorze przemysłu. Wśród zalet takiego sprzętu warto wskazać: łatwy montaż, stabilność konstrukcji, estetyczny wygląd i dużą wytrzymałość, nawet przy wykorzystaniu maksymalnego obciążenia. Regały paletowe to idealne rozwiązanie dla magazynów o intensywnej dynamice działania. Są odporne na uderzania wózków widłowych, a ponadto gwarantują optymalną nośność. Paletowe regały oferowane przez nasz sklep spełniają wszystkie wymagania FEM. W przypadku ewentualnych uszkodzeń nie trzeba ponosić ogromnych kosztów, gdyż naprawa jest tania i szybka, a wszystko to za sprawą modułowej konstrukcji, która zapewnia mobilność regałów.

Inne regały magazynowe

Nasza oferta jest niezwykle szeroka, gdyż staramy się odpowiedzieć na zapotrzebowania wszystkich firm przemysłowych. Poza regałami paletowymi, specjalizujemy się w dystrybucji urządzeń półkowych przeznaczonych do ręcznej obsługi. Sprzęt ten jest idealnym wyborem do biura, magazynu lub sklepu. Maksymalne obciążenia regałów półkowych wynosi 700 kg, co ułatwia dostęp do całego załadunku. Modułowa, stabilna konstrukcja pozwala na dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb, czy też jego ewentualną konfigurację. Regały metalowe półkowe sprzedajemy w dwóch wariantach rozmiarowych:

  • standardowym – od 100 do 200 kg załadunku,
  • do dużych obciążeń – 200 do 450 kg.

W naszej ofercie znajdują się też funkcjonalne akcesoria w postaci przegród. Jeśli chodzi o regały wspornikowe, dedykujemy je osobom, które potrzebują składować długie i ciężkie towary o nietypowym kształcie. Jest to mebel wolnostojący, o solidnej konstrukcji oraz świetnej trwałości.

Regały metalowe – dlaczego warto je wybrać?

Nasze regały stalowe mają wiele zalet, dlatego zdobyły one uznanie klientów, stawiających na jakość i dbałość o każdy proces produkcji oraz dystrybucji swoich towarów. Stanowią one wyposażenie sklepów, każdego magazynu, czy też hurtowni. Na zakup regałów metalowych decydują się także indywidualni klienci, który chcą wykorzystać takie urządzenia do własnego użytku. Sprzęt pozwala na składowanie towarów, znajdujących się np. w piwnicy, czy też garażu. Dzięki metalowym regałom przestrzeń staje się uporządkowana, a codzienne użytkowanie nie sprawia większych problemów.

 

https://www.mag-complex.pl to absolutny must-have firm przemysłowych. Należy jednak pamiętać, by przy ich wyborze kierować się wieloma czynnikami – jakością wykonania, stabilnością konstrukcji, estetycznym wyglądem oraz własnymi potrzebami. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup regałów magazynowych w dedykowanym sklepie, którego produkty spełniają najwyższe standardy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…