Home Aktualności Jak obchodzić Dzień Odzyskania Niepodległości pozostając w domowej izolacji?

Jak obchodzić Dzień Odzyskania Niepodległości pozostając w domowej izolacji?

4 min read
0
0
1,653

Serwis edukacyjny dyktanda.pl organizuje wydarzenie, które umożliwi nam, w tym szczególnym dniu, pokazać ducha patriotyzmu. Im liczniejsze grono osób rozwiąże specjalne Dyktando na Święto Niepodległości, tym większa pomoc finansowa wspomoże wybrany cel charytatywny.

Dołączając do akcji pokażemy, że nasz język stanowi dla nas dużą wartość, a tym samym wspomożemy cel społeczny lub charytatywny, na którym nam zależy.

Pomóc ma możliwość każdy, wiek nie stanowi przeszkody! Organizator zadbał, aby w świętowanie 11 listopada mogły zaangażować się całe rodziny. W związku z powyższym Dyktando na Święto Niepodległości rozgrywane będzie na kilku poziomach trudności, dostosowanych do wieku uczestników. Powstaną dyktanda dla dzieci i młodzieży z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, a także dla osób dorosłych. 

Za stworzenie treści Dyktanda na Święto Niepodległości dla dorosłych odpowiadać będzie prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. 

Dyktando dla uczniów szkół średnich opracował prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak można dołączyć do akcji? Trzeba wejść na stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować) i kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU.

Po zapisaniu się do konkursu mamy możliwość  bliski naszemu sercu cel charytatywny lub społeczny. Kto podejmie decyzję, jaki cel zasilą zebrane w akcji pieniądze? Decyzja będzie należała wyłącznie do uczestników, którzy 11 listopada napiszą Dyktando na Święto Niepodległości. Poprzez głosowanie będą wskazywać jeden spośród wszystkich celów zgłoszonych w akcji.

Osobom, które najlepiej napiszą dyktando, będzie przysługiwała zwiększona siła głosu – jak widać warto postarać się o dobry wynik. Będziemy mieć wówczas większy wpływ na to, kto otrzyma wsparcie.

Serwis edukacyjny dyktanda.pl na wybrany w głosowaniu cel przekaże 1 zł za każdego uczestnika, który napisze Dyktando na Święto Niepodległości. Warto zaprosić zatem do zapisania się i wzięcia udziału w Dyktandzie swoich znajomych, członków rodziny, uczniów lub wolontariuszy. Maksymalna kwota, jaka ma szansę zostać przekazana, wynosi 10 000 zł.

Dołącz do nas 11 listopada 2020 r.! Możemy jednocześnie świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz zrobić coś dobrego dla potrzebujących!

Szczegóły akcji, zapisy na dyktando, a także formularz do zgłaszania celu akcji znajdziesz klikając tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Poznaj przewagi pompy hydroforowej nad pompą głębinową

Spis treści: Niższa cena, Dużo łatwiejsza instalacja, Zajmuje mało miejsca, Uniwersalność …