Home Aktualności Kontenery socjalne – jak można je wyposażyć?

Kontenery socjalne – jak można je wyposażyć?

5 min read
0
0
802
Kontenery

Zamawiając kontenery socjalne bezpośrednio u producenta, mamy możliwość wskazania, na jakich funkcjonalnościach i standardzie wyposażenia nam zależy. Oczywiście warto dopasować go do potrzeb użytkowników, bo jakość i ilość urządzeń czy instalacji będzie rzutowała na finalną cenę produktu. Co masz do wyboru? Okazuje się, że całkiem sporo. Producenci oferują naprawdę nowoczesne kontenery, które z powodzeniem mogą pełnić wiele różnych funkcji.

Jak wyposażyć kontener?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania względem kontenera. Czy ma on służyć pracownikom podczas realizowania obowiązków na placu budowy? Czy raczej będzie w }}nim prowadzona działalność gastronomiczna lub handlowa? Ważne jest też to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy kontener będzie użytkowany przez cały rok, czy tylko w sezonie letnim/zimowym. To z kolei pozwoli zdecydować o tym, czy trzeba instalować w nim klimatyzację lub/i ogrzewanie. Oczywiście zazwyczaj inwestorzy decydują się na to, zyskując kontener funkcjonalny, komfortowy w eksploatacji bez względu na panujące warunki pogodowe.

Wyposażenie kontenera wpływa na jego funkcjonalność, komfort oraz cenę. Dobrze zatem skorzystać z opcji indywidualnej konfiguracji obiektu w taki sposób, aby dopasować go do swoich osobistych potrzeb.

Wyposażenie kontenera – co możesz wybrać?

Dzisiaj kontenery socjalne pełnią wiele funkcji. Mogą być użytkowane do prowadzenia działalności handlowej, restauracyjnej, a także stanowić zaplecze magazynowe czy pracownicze dla osób zatrudnionych na budowie. Świetnie sprawdzą się w każdym wydaniu, jednak w zależności od przeznaczenia będą się różniły rozmiarem, układem pomieszczeń i standardem wyposażenia.

Producenci proponują doposażenie kontenerów w:

  • instalację grzewczą,
  • izolację termiczną,
  • instalację elektryczną,
  • instalację wodną,
  • podłogę wyłożoną panelami lub parkietem,
  • okna,
  • łazienkę,
  • aneks kuchenny.

Źródło: Mastertec

Dodatkowo każdy klient we własnym zakresie decyduje o pozostałym wyposażeniu, tj. meblach czy akcesoriach dekoracyjnych i użytkowych.

Zamawianie kontenera socjalnego

Klient w przypadku zamawiania kontenerów socjalnych ma możliwość dość dużej ingerencji w projekt. Decyduje nie tylko o wyposażeniu takiego mobilnego obiektu, ale też jego konstrukcji podstawowej. Może wskazać np. współczynnik przenikania ciepła wynikający z zastosowania płyt o różnych grubościach (standardowo od 50 do 250 mm), jak również rozpiętości stężeń dachowych stref obciążenia śniegiem. To wszystko sprawia, że kontener socjalny na zamówienie może pasować zarówno do charakteru miejsca, w którym będzie użytkowany, jak również przeznaczenia docelowego, budżetu klienta, a nawet warunków atmosferycznych panujących w danym regionie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…