Home Aktualności Projekt Akademia Młodych Odkrywców

Projekt Akademia Młodych Odkrywców

1 min read
0
0
1,308
Kalejdoskop

Wczoraj uczniowie I LO w Nowej Sarzynie wzięli udział w 10 – jubileuszowym Podkarpackim Kalejdoskopie Turystycznym. W tym roku blok szkolny został zamieniony w Akademię Młodych Odkrywców – nowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do młodzieży z podkarpackich szkół.

W ramach organizowanych wydarzeń odbyły się spotkania, wykłady popularnonaukowe, warsztaty dotyczące praktycznych aspektów poznawania świata, a także spotkania ze specjalistami zajmującymi się rozwiązywaniem różnych problemów współczesnego świata . W tym roku odwiedziliśmy Karpaty z Bartkiem Szaro oraz pogranicze polsko-słowackie z Bartłomiejem Machowskim. Do Australii szalonej i pięknej zabrał nas Andrzej Budnik. O szlaku kultury wołoskiej opowiadał Józef Michałek.

Na koniec swoją pasją na temat eksploracji jaskiń na najgłębszych poziomach na świecie podzielił się Krzysztof Starnawski. Wszystkie pokazy w ramach tegorocznej Akademii Młodych Odkrywców odbyły się w piątek w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo – Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce k/Rzeszowa.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Iwona Dmitrowska, Andrzej Lada i Andrzej Kusiak.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …