Home Aktualności Projekt Akademia Młodych Odkrywców

Projekt Akademia Młodych Odkrywców

1 min read
0
0
296
Kalejdoskop

Wczoraj uczniowie I LO w Nowej Sarzynie wzięli udział w 10 – jubileuszowym Podkarpackim Kalejdoskopie Turystycznym. W tym roku blok szkolny został zamieniony w Akademię Młodych Odkrywców – nowy, interdyscyplinarny projekt skierowany do młodzieży z podkarpackich szkół.

W ramach organizowanych wydarzeń odbyły się spotkania, wykłady popularnonaukowe, warsztaty dotyczące praktycznych aspektów poznawania świata, a także spotkania ze specjalistami zajmującymi się rozwiązywaniem różnych problemów współczesnego świata . W tym roku odwiedziliśmy Karpaty z Bartkiem Szaro oraz pogranicze polsko-słowackie z Bartłomiejem Machowskim. Do Australii szalonej i pięknej zabrał nas Andrzej Budnik. O szlaku kultury wołoskiej opowiadał Józef Michałek.

Na koniec swoją pasją na temat eksploracji jaskiń na najgłębszych poziomach na świecie podzielił się Krzysztof Starnawski. Wszystkie pokazy w ramach tegorocznej Akademii Młodych Odkrywców odbyły się w piątek w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo – Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A ARENA w Jasionce k/Rzeszowa.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Iwona Dmitrowska, Andrzej Lada i Andrzej Kusiak.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź również

Piknik Rodzinny w Jelnej

Sołtys, Rada Sołecka, Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie oraz PUKS Francesco Jelna zapraszaj…