Home Aktualności Schody na poddasze – przegląd najlepszych rozwiązań

Schody na poddasze – przegląd najlepszych rozwiązań

6 min read
0
0
313

Schody na strych chowane w suficie to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ takie schody nie zabierają wiele miejsca i pozwalają szybko dostać się na poddasze, gdy tego potrzeba. Dostępne są schody z metalu, drewna, z wysoką izolacyjnością termiczną i przeciwogniową, a także schody strychowe na wymiar. Które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w Twoim domu? Oto przegląd schodów składanych na poddasze i strych.

Drewniane schody na poddasze rozkładane z sufitu

Składane schody strychowe składają się z trzech części – po otwarciu klapy wyciągasz i rozkładasz drabinkę schowaną w skrzyni. Tradycyjne schody składane są wykonane z drewna, co sprawia, że są rozwiązaniem estetycznym i ponadczasowym. Ich największą zaletą jest jednak to, że zajmują mniej miejsca niż schody stałe – gdy są złożone nie tracisz nic z cennego metrażu. Wybieraj takie, które rozkładają się w kilka sekund. Schody strychowe to idealne rozwiązanie na poddasze, z którego korzysta się rzadziej niż na co dzień.

Schody metalowe na strych

Schody strychowe mogą być też wykonane z metalu. Metalowa drabinka powinna mieć elementy ocynkowane, co przedłuża jej trwałość. Możesz wybrać drabinkę skręcaną, która ułatwia montaż, ponieważ nie ma problemu z zachowaniem kątów prostych. Wygodnym wyborem są też proste schody strychowe z metalu, z mechanizmem sprężynowym usprawniającym obsługę metalowej drabinki. Ich rozkładanie i składanie nie wymaga użycia siły. Teleskopowa poręcz oraz głębokie stopnie zwiększają natomiast bezpieczeństwo poruszania się po schodach strychowych.

Schody strychowe clickFIX – wysoka izolacja termiczna i wygoda użytkowania

Jeśli zależy Ci na komforcie cieplnym w domu i na zminimalizowaniu mostków termicznych, schody strychowe clickFIX® spełnią Twoje wymagania – jest to opatentowane i nowatorskie w skali światowej rozwiązanie wysoko izolowanej konstrukcji. Schody clickFIX® z systemem uszczelniającym zapewniają doskonałe parametry techniczne – najlepszą do tej pory wartość izolacji i szczelności na rynku. Niestraszne im zatem przeciągi i niska temperatura na poddaszu w sezonie grzewczym, ponieważ ich konstrukcja ze specjalnymi uszczelkami nie przepuszcza zimna. Ciepło nie ucieka też na poddasze. W porównaniu do standardowych schodów zapewniają redukcję strat ciepła do 86%.

Z ich instalacją może poradzić sobie jedna osoba. Takie schody składają się z trzech osobnych elementów (skrzyni, klapy i drabiny), a każdy z elementów waży mniej niż 11 kg. Drewno z certyfikatem FSC® stanowi dowód na to, że drewno lub włókna drzewne użyte do produkcji konkretnego wyrobu pochodzą z certyfikowanych lasów. Dostępne są również schody clickFIX® z metalu – zobacz wszystkie schody strychowe zaufanego producenta z Danii na https://www.dolle.com.pl.

Schody przeciwpożarowe – dodatkowe zabezpieczenie

Osoby szukające wygodnych i bezpiecznych schodów przeciwpożarowych na poddasze mogą wybrać na przykład schody REI 60, które są zgodne z normą EN 13501-2 i są w stanie uchronić przed ogniem pomieszczenie przez godzinę. Klapy są być izolowane warstwą niepalnej wełny mineralnej. Żywica melaminowa, którą pokryta jest klapa, jest nie tylko odporna na wysokie temperatury, ale również na zarysowania i światło UV – jest estetyczna, wpasowuje się w sufit i zapewnia doskonały wygląd przez wiele lat.

Schody strychowe pod indywidualne zamówienie

Niekiedy uwarunkowanie architektoniczne budynku wymaga zastosowania indywidualnych rozwiązań. Wówczas możesz zamówić schody strychowe na wymiar, które uwzględniają plan pomieszczenia, bezpieczeństwo użytkowania, trwałość i wysoką izolacyjność termiczną. Producent wykona w ten sposób schody dostosowane na przykład do bardzo wąskiego pomieszczenia czy na poddasze ulokowane wyżej niż standardowo. Projekt będzie idealnie dopasowany do potrzeb wnętrza i jego mieszkańców.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Modne domy, czyli nowości w trendach budowlanych

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” ma zastosowanie w wielu sytuacjach i dziedzinach życia. …