Home Aktualności Sukcesy wokalne mieszkanki naszej gminy Beaty Rzeźnik

Sukcesy wokalne mieszkanki naszej gminy Beaty Rzeźnik

5 min read
0
0
4,793
Duet

Beata jest absolwentką sarzyńskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Sztuki Wokalnej pod dyrekcją Anny Czenczek. Aktualnie rozwija swoje zdolności w Akademii Muzycznej w Łodzi. Chciałaby podzielić się z nami swoimi sukcesami, aby tym samym pokazać że warto wspierać zdolną młodzież z naszego regionu.
W ostatnim czasie Beata została wybrana przez Kierownika Muzycznego Teatru Muzycznego w Łodzi do reprezentowania Polski w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki na Białorusi wraz z Tomaszem Wojtanem z Wieruszowa.

Beata i Tomasz są studentami IV roku w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie dr Moniki Malec na kierunku Musical i Choreografia (specjalność Musical). Dodatkowo kontynuują naukę w II stopniu Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Łodzi pod okiem mgr Adama Rymarza na kierunku wokalistyka jazzowa. Poznali się na egzaminach wstępnych do Akademii Muzycznej i od czasu rozpoczęcia studiów zaczęli śpiewać w duecie.

Początkowo występowali głównie w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Z biegiem czasu zaczęli nabywać doświadczenie poprzez występowanie w musicalach czy koncertach inscenizowanych. W czasie studiów mieli możliwość brania udziału w wielu konkursach oraz warsztatach wokalnych, pracowali z takimi osobistościami jak Maureen Scott (jedna z najwybitniejszych aktorek musicalowych na West Endzie, Vocal teacher w Royal Academy w Londynie, trenerka wokalna gwiazd, m.in Bjork).

Podczas koncertu muzyki filmowej zaśpiewali z Big Bandem Tomasza Szymusia (znanego z prowadzenia orkiestry w programie muzycznym “Taniec z Gwiazdami”). Uczestniczyli również w kilku edycjach Koncertu Noworocznego z Orkiestrą Dętą w Łódzkiej Sali Koncertowej pod batutą Artura Czereszewskiego. Oprócz licznych koncertów brali również udział w takich produkcjach jak “Łódź story”, “Carnival”, “Taniec wampirów”, “Król Lew”, “The sound of music” gdzie wcielali się w postaci głównych bohaterów. Przełomem w ich śpiewaniu był kwiecień tego roku, kiedy to dostali szansę zaprezentowania się w VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Duetów “Pieśni, które nas łączą” w Mińsku na Białorusi. Jest to Festiwal o bardzo wysokiej randze, do konkursu w tym roku zakwalifikowanych zostało 14 duetów z 13 państw, w tym oni jako reprezentanci Polski.

W jury zasiadało 19 członków z różnych państw, byli to znane osobistości w świecie muzyki, kompozytorzy, autorzy tekstów, czy wybitni instrumentaliści. Po wysłuchaniu wszystkich duetów, jury jednogłośnie przyznało I miejsce i Grand Prix duetowi z Polski. Po wygranej na Białorusi, zainteresował się nimi pewien litewski kompozytor, który zaprosił ich na Międzynarodowy Festiwal “Baltic Brilliant Open Cup” do Wilna, gdzie wystąpili w tym roku jako goście specjalni. Aktualnie przygotowują się do Międzynarodowego Festiwalu w Kazachstanie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

Znajdź swoje miejsce i odpocznij w Bieszczadach

Dzikie piękno i niepowtarzalny klimat – to tylko dwa z wielu powodów, które przyciąg…