Home Aktualności Szlachetna paczka w powiecie leżajskim

Szlachetna paczka w powiecie leżajskim

3 min read
0
0
1,149
Szlachetna Paczka

Program społeczny oparty na współpracy wolontariuszy z Darczyńcami. Wolontariusze mają za zadanie znalezienie i współpracowanie z Rodzinami, zaś to Darczyńcy robią dla nich paczki.
Szlachetna Paczka wspomaga rodziny z trudnościami, samotnością, chorobą w konkretny sposób.

Idea Szlachetnej Paczki opiera się na mądrej pomocy, czyli takiej, która daje impuls do działania i zmiany. Celem nie jest uzależnienie Rodziny od cudzej pomocy, ale rozmowa z nimi, kilkutygodniową współpraca powinna skutkować trwałymi zmianami. Często ludzie chcą wyjść z ciężkim sytuacji spowodowanej wydarzeniami z przeszłości, lecz brakuje im sił. Dzięki temu programowi zyskują poczucie własnej wartości, czują się ważni, zaczynają na nowo wierzyć w ludzi i budzą w sobie chęć do zmiany na lepsze.

Paczka dla rodziny zawiera rzeczy materialne, w tym przede wszystkim żywność trwałą. Nigdy nie jest to forma przekazania pieniędzy, a jedynie rzeczy, bez których ciężko rodzinie funkcjonować.
Darczyńca ma kilka tygodni na zorganizowanie paczki. Często są to firmy, Zespoły Szkół lub grupy znajomych, którzy pragną się włączyć do akcji.

Finał Szlachetnej Paczki nazywany jest Weekendem Cudów. To wtedy Darczyńcy przywożą prezenty do magazynu SzP, zaś Wolontariusze rozwożą je do Rodzin. Wolontariusz działa jako pośrednik, dzięki czemu zachowana zostaje pełna anonimowość pomiędzy Rodziną a Darczyńcą.

Jednym z rejonów działania Szlachetnej Paczki jest powiat leżajski. To tam zgłaszają się chętni Wolontariusze, którzy od kilku lat poszukują Rodzin z okolicy, które potrzebują pomocy. W tym roku wolontariusze spotkają się 11 i 12 grudnia, aby móc spotykać się z Darczyńcami i Rodzinami. W ten weekend wyczekujemy nie tylko finału, lecz także cudów.

Wolontariuszka szlachetnej paczki

Zapraszamy do polubienia strony Szlachetnej Paczki powiatu leżajskiego na Facebook: https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Le%C5%BCajsk-i-okolice-105832318063114/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej Redakcja
Załaduj więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również

“Spotkania z filmem” – seans nr 4

Po dokumencie poświęconym jednemu z najbardziej znanych kanadyjskich artystów, tym razem z…